plasma-desktop - en to fi translation catalogue (55 entries)

[ctx: %1 is the name of the component, %2 is the action for which saving failed]
en: Error while saving shortcut %1: %2
fi: Virhe tallennettaessa pikanäppäintä %1: %2

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Error while adding %1, it seems it has no actions.
fi: Virhe lisättäessä sovellusta %1: vaikuttaa ettei sillä ole toimintoja.

en: Error while communicating with the global shortcuts service
fi: Virhe viestittäessä yleisen pikanäppäinpalvelun kanssa

en: Failed to communicate with global shortcuts daemon
fi: Viestintä yleisen pikanäppäinpalvelun kanssa epäonnistui

[ctx: %2 is the name of a category inside the 'Common Actions' section]
en: Shortcut %1 is already assigned to the common %2 action '%3'.
    Do you want to reassign it?
fi: Pikanäppäin %1 on jo kytketty luokan %2 yleiseen toimintoon ”%3“.
    Haluatko muuttaa kytköstä?

en: Shortcut %1 is already assigned to action '%2' of %3.
    Do you want to reassign it?
fi: Pikanäppäin %1 on jo kytketty sovelluksen %3 toimintoon ”%2”.
    Haluatko muuttaa kytköstä?

[ctx: @title:window]
en: Found conflict
fi: Löytyi ristiriita

en: Applications
fi: Sovellukset

en: Commands
fi: Komennot

en: System Settings
fi: Järjestelmäasetukset

en: Common Actions
fi: Yleiset toiminnot

en: Cannot export scheme while there are unsaved changes
fi: Teemaa ei voi viedä, kun muutoksia on tallentamatta

en: Select the components below that should be included in the exported scheme
fi: Valitse alta osat, joiden tulisi sisältyä vietävään teemaan

en: Save scheme
fi: Tallenna teema

[ctx: @tooltip:button %1 is the text of a custom command]
en: Edit command for %1
fi: Muokkaa komentoa – %1

en: Remove all shortcuts for %1
fi: Poista kaikki pikanäppäimet kohteelta %1

en: Undo deletion
fi: Kumoa poistaminen

en: No items matched the search terms
fi: Ei hakuehtoihin sopivia kohteita

en: Select an item from the list to view its shortcuts here
fi: Näytä tietyn kohteen pikanäppäimet valitsemalla se luettelosta

[ctx: @action:button Keep translated text as short as possible]
en: Add Application…
fi: Lisää sovellus…

[ctx: @action:button Keep translated text as short as possible]
en: Add Command…
fi: Lisää komento…

en: Import Scheme…
fi: Tuo teema…

en: Cancel Export
fi: Peru vienti

en: Export Scheme…
fi: Vie teema…

en: Export Shortcut Scheme
fi: Vie pikanäppäinteema

en: Import Shortcut Scheme
fi: Tuo pikanäppäinteema

[ctx: Template for file dialog]
en: Shortcut Scheme (*.kksrc)
fi: Pikanäppäinteema (*.kksrc)

en: Edit Command
fi: Muokkaa komentoa

en: Add Command
fi: Lisää komento

en: Save
fi: Tallenna

en: Add
fi: Lisää

en: Enter a command or choose a script file:
fi: Lisää komento tai valitse skriptitiedosto:

[ctx: @action:button]
en: Choose…
fi: Valitse…

[ctx: @title:window]
en: Choose Script File
fi: Valitse skriptitiedosto

[ctx: Template for file dialog]
en: Script file (*.*sh)
fi: Skriptitiedosto (*.*sh)

en: Select the scheme to import:
fi: Valitse tuotava teema:

en: Custom Scheme
fi: Mukautettu teema

en: Select File…
fi: Valitse tiedosto…

en: Import
fi: Tuo

en: Editing shortcut: %1
fi: Muokataan pikanäppäintä: %1

en: No active shortcuts
fi: Ei aktiivisia pikanäppäimiä

[ctx: %1 decides if singular or plural will be used]
en: Default shortcut | Default shortcuts
fi[0]: Oletuspikanäppäin
fi[1]: Oletuspikanäppäimet

en: No default shortcuts
fi: Ei oletuspikanäppäimiä

en: Default shortcut %1 is enabled.
fi: Oletuspikanäppäin %1 on käytössä.

en: Default shortcut %1 is disabled.
fi: Oletuspikanäppäin %1 ei ole käytössä.

en: Custom shortcuts
fi: Mukautetut pikanäppäimet

en: Delete this shortcut
fi: Poista tämä pikanäppäin

en: Add custom shortcut
fi: Lisää mukautettu pikanäppäin

en: Cancel capturing of new shortcut
fi: Peru uuden pikanäppäimen kaappaus

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Navigation
fi: Siirtyminen

en: View
fi: Näkymä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Help
fi: Ohje
