plasma-desktop - en to fi translation catalogue (25 entries)

en: Primary (default)
fi: Ensisijainen (oletus)

en: Portrait
fi: Pysty

en: Landscape
fi: Vaaka

en: Inverted Portrait
fi: Käänteinen pysty

en: Inverted Landscape
fi: Käänteinen vaaka

en: Follow the active screen
fi: Seuraa aktiivista näyttöä

[ctx: model - (x,y widthxheight)]
en: %1 - (%2,%3 %4×%5)
fi: %1 – (%2,%3 %4×%5)

en: Fit to Output
fi: Sovita ulostuloon

en: Fit Output in tablet
fi: Sovita ulostulo tablettiin

en: Custom size
fi: Mukautettu koko

en: No drawing tablets found.
fi: Piirtopöytiä ei löytynyt.

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
fi: Laite:

en: Target display:
fi: Kohdenäyttö:

en: Orientation:
fi: Suunta:

en: Left-handed mode:
fi: Vasenkätinen tila:

en: Area:
fi: Ala:

en: Resize the tablet area
fi: Muuta tablettialan kokoa

[ctx: @option:check]
en: Lock aspect ratio
fi: Lukitse kuvasuhde

[ctx: tablet area position - size]
en: %1,%2 - %3×%4
fi: %1,%2 – %3×%4

en: Tool Button 1
fi: Työkalupainike 1

en: Tool Button 2
fi: Työkalupainike 2

en: Tool Button 3
fi: Työkalupainike 3

[ctx: @label:listbox The pad we are configuring]
en: Pad:
fi: Laite:

en: None
fi: Ei mitään

en: Button %1:
fi: Painike %1:
