kcmcomponentchooser - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: Other…
fi: Muu…

en: Select default archive manager
fi: Valitse oletuspakkausohjelma

en: Select default browser
fi: Valitse oletusselain

en: Select default e-mail client
fi: Valitse oletussähköpostiohjelma

en: Select default file manager
fi: Valitse oletustiedostonhallinta

en: Select default map
fi: Valitse oletuskartta

en: Select default image viewer
fi: Valitse oletuskuvankatseluohjelma

en: Select default music player
fi: Valitse oletusmusiikkisoitin

en: Select default PDF viewer
fi: Valitse oletus-PDF-katselin

en: Select default dialer application
fi: Valitse oletuspuhelusovellus

en: Select default terminal emulator
fi: Valitse oletuspääteohjelma

en: Select default text editor
fi: Valitse oletustekstimuokkain

en: Select default video player
fi: Valitse oletusvideosoitin

en: Details
fi: Tiedot

en: This application can also open these file types:
fi: Sovellus voi avata myös näitä tiedostotyyppejä:

[ctx: @label %1 is a MIME type and %2 is an application name]
en: %1 (Currently opens in %2)
fi: %1 (nykyään avaa: %2)

[ctx: @action:button %1 is an application name]
en: Open All in %1
fi: Avaa kaikki sovellukseen %1

en: This application does not advertise support for the following file types, but may be able to open them anyway:
fi: Sovellus ei kerro tukevansa seuraavia tiedostotyyppejä, mutta saattaa silti kyetä siihen:

[ctx: @action:button]
en: Force All to Open in %1
fi: Pakota kaikki avautumaan sovellukseen %1

en: Configure Manually…
fi: Muokkaa itse…

en: ’%1’ seems to not support the following mimetypes associated with this kind of application: %2
fi: ”%1” ei vaikuta tukevan seuraavia tällaiseen sovellukseen kytkettyjä MIME-tyyppejä: %2

[ctx: @info:status]
en: This application may not be able to open all file types.
fi: Sovellus ei ehkä osaa avata kaikkia tiedostotyyppejä.

[ctx: @action:button]
en: View Details
fi: Näytä tiedot

en: Web browser:
fi: Verkkoselain:

en: Email client:
fi: Sähköpostiohjelma:

[ctx: Default phone app]
en: Phone Numbers:
fi: Puhelinnumerot:

en: Image viewer:
fi: Kuvankatselin:

en: Music player:
fi: Musiikkisoitin:

en: Video player:
fi: Videosoitin:

[ctx: Documents related application’s category’s name]
en: Documents
fi: Tiedostot

en: Text editor:
fi: Tekstimuokkain:

en: PDF viewer:
fi: PDF-katselin:

[ctx: Utilities related application’s category’s name]
en: Utilities
fi: Apuohjelmat

en: File manager:
fi: Tiedostonhallinta:

en: Terminal emulator:
fi: Pääteohjelma:

en: Archive manager:
fi: Pakkausohjelma:

[ctx: Map related application’s category’s name]
en: Map:
fi: Kartta:
