kcm_solid_actions - en to fi translation catalogue (38 entries)

en: Editing Action '%1'
fi: Muokataan toimintoa ”%1”

en: It appears that the action name, command, icon or condition are not valid.
    Therefore, changes will not be applied.
fi: Näyttää, että toiminnon nimi, komento, kuvake tai ehto ei ole kelvollinen.
    Siksi muutoksia ei ole käytetty.

en: Invalid action
fi: Virheellinen toiminto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GbParameter)
en: Edit Parameter
fi: Muokkausparametri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblParameterType)
en: Parameter type:
fi: Parametrityyppi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Property Match
fi: Ominaisuustäsmäys

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Content Conjunction
fi: Sisältöliittäminen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Content Disjunction
fi: Sisällön disjunktio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Device Interface Match
fi: Laiterajapinnan täsmäys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblDeviceType)
en: Device type:
fi: Laitetyyppi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblValueName)
en: Value name:
fi: Arvon nimi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbValueMatch)
en: Equals
fi: Yhtäsuuruudet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbValueMatch)
en: Contains
fi: Sisältää

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbParameterReset)
en: Reset Parameter
fi: Alkuarvopalautusparametri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbParameterSave)
en: Save Parameter Changes
fi: Tallenna parametrimuutokset

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIconButton, IbActionIcon)
en: Action icon, click to change it
fi: Toimintokuvake, vaihda se napsauttamalla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, LeActionFriendlyName)
en: Action name
fi: Toimintonimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlActionCommand)
en: Command:
fi: Komento:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, LeActionCommand)
en: Command that will trigger the action
    This can include any or all of the following case insensitive expands:
    
    %f: The mountpoint for the device - Storage Access devices only
    %d: Path to the device node - Block devices only
    %i: The identifier of the device
fi: Komento, joka laukaisee toiminnon
    Tämä voi sisältää minkä tahansa tai kaikki seuraavan tapauksen kirjainkoosta riippumattomat laajennukset:
    
    %f: Laitteen liitäntäpiste - Vain tallennuslaitteille
    %d: Polku laitteen solmuun - Vain lohkolaitteille
    %i: Laitteen tunniste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlPredicateTree)
en: Devices must match the following parameters for this action:
fi: Laitteiden on täsmättävä seuraaviin parametreihin tässä toiminnossa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblActionName)
en: Action name:
fi: Toimintonimi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, LeActionName)
en: Enter the name for your new action
fi: Kirjoita uuden toimintosi nimi

en: Solid Action Desktop File Generator
fi: Solid-toiminnon työpöytätiedostotuottaja

en: Tool to automatically generate Desktop Files from Solid DeviceInterface classes for translation
fi: Työkalu, joka tuottaa automaattisesti työpöytätiedostot Solid-laiterajapintaluokista kääntämistä varten

en: (c) 2009, Ben Cooksley
fi: © 2009 Ben Cooksley

en: Maintainer
fi: Ylläpitäjä

en: The device must be of the type %1
fi: Laitteen on oltava tyyppiä %1

en: Any of the contained properties must match
fi: Minkä tahansa sisältyvistä ominaisuuksista on täsmättävä

en: All of the contained properties must match
fi: Kaikkien sisältyvien ominaisuuksien on täsmättävä

en: The device property %1 must equal %2
fi: Laiteominaisuuden %1 on oltava sama kuin %2

en: The device property %1 must contain %2
fi: Laiteominaisuuden %1 täytyy sisältää %2

en: It appears that the predicate for this action is not valid.
fi: Näyttää, että sisältö tälle toiminnolle ei ole kelvollinen.

en: Error Parsing Device Conditions
fi: Virhe jäsennettäessä laite-ehtoja

en: No Action Selected
fi: Toimintoa ei ole valittu

en: Cannot be deleted
fi: Ei voida poistaa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbDeleteAction)
en: Remove
fi: Poista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbEditAction)
en: Edit…
fi: Muokkaa…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbAddAction)
en: Add…
fi: Lisää…
