plasma_applet_trash - en to fr translation catalogue (8 entries)

[ctx: a verb]
en: Open
fr: Ouvrir

[ctx: a verb]
en: Empty
fr: Vider

en: Trash Settings…
fr: Paramètres de la corbeille...

en: Trash
    Empty
fr: Corbeille 
    vide

en: Trash
    One item | Trash
     %1 items
fr[0]: Corbeille 
    Un élément
fr[1]: %1 éléments

en: Trash
fr: Corbeille

en: Empty
fr: Vider

en: One item | %1 items
fr[0]: Un élément
fr[1]: %1 éléments
