kaccess - en to fy translation catalogue (69 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
fy: De toets Shift is beskoattele en is no aktyf foar alle neikommende toetsoanslaggen.

en: The Shift key is now active.
fy: De toets Shift is no aktyf.

en: The Shift key is now inactive.
fy: De toets Shift is no ynaktyf.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
fy: De toets Control is beskoattele en is no aktyf foar alle folgjende toetsoanslaggen

en: The Control key is now active.
fy: De toets Control is no aktyf.

en: The Control key is now inactive.
fy: De toets Control is nu ynaktyf.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
fy: De toets Alt is beskoattele en is no aktyf foar alle neikommende toetsoanslaggen.

en: The Alt key is now active.
fy: De toets Alt is no aktyf.

en: The Alt key is now inactive.
fy: De toets Alt is no ynaktyf.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
fy: De toets Win is beskoattele en is no aktyf foar alle neikommende toetsoanslaggen.

en: The Win key is now active.
fy: De toets Win is no aktyf.

en: The Win key is now inactive.
fy: De toets Win is no ynaktyf.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
fy: De toets Meta is beskoattele en is no aktyf foar alle neikommende toetsoanslaggen.

en: The Meta key is now active.
fy: De toets Meta is no aktyf.

en: The Meta key is now inactive.
fy: De toets Meta is no ynaktyf.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
fy: De toets Super is beskoattele en is no aktyf foar alle neikommende toetsoanslaggen.

en: The Super key is now active.
fy: De toets Super is no aktyf.

en: The Super key is now inactive.
fy: De toets Super is no ynaktyf.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
fy: De toets Hyper is beskoattele en is no aktyf foar alle neikommende toetsoanslaggen.

en: The Hyper key is now active.
fy: De toets Hyper is no aktyf.

en: The Hyper key is now inactive.
fy: De toets Hyper is no ynaktyf.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
fy: De toets Alt Graph is beskoattele en is no aktyf foar alle folgjende toetsoanslaggen.

en: The Alt Graph key is now active.
fy: De toets Alt Graph is no aktyf.

en: The Alt Graph key is now inactive.
fy: De toets Alt Graph is no ynaktyf.

en: The Num Lock key has been activated.
fy: De toets Siferskoattel is aktivearre.

en: The Num Lock key is now inactive.
fy: De toets Siferskoattel is no ynaktyf.

en: The Caps Lock key has been activated.
fy: De toets Kapitaalskoattel is aktivearre.

en: The Caps Lock key is now inactive.
fy: De toets Kapitaalskoattel is no ynaktyf.

en: The Scroll Lock key has been activated.
fy: De toets Rôlskoattel is aktivearre.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
fy: De toets Rôlskoattel is no ynaktyf

en: Warning
fy: Warskôging

en: &When a gesture was used:
fy: As in stjoering b&rûkt is

en: Change Settings Without Asking
fy: Ynstellingen wizigje sûnder te freegjen.

en: Show This Confirmation Dialog
fy: Dizze befêstiging sjen litte

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
fy: Alle AccessX-funksjes en-stjoerings deaktivearje

en: Slow keys
fy: Stadige toetsen

en: Bounce keys
fy: Stuiterjende toetsen

en: Sticky keys
fy: Kliemske toetsen

en: Mouse keys
fy: Mûstoetsen

en: Do you really want to deactivate "%1"?
fy: Wolle jo "%1" deaktivearje?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
fy: Wolle jo  "%1" en "%2" deaktivearje?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
fy: Wolle jo "%1", "%2" en "%3" deaktivearje?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
fy: Wolle jo "%1", "%2", "%3" en "%4" deaktivearje?

en: Do you really want to activate "%1"?
fy: Wolle jo "%1" aktivearje?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
fy: Wolle jo "%1" aktivearje en "%2" deaktivearje?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
fy: Wole jo "%1" aktivearje en "%2" en "%3" deaktivearje?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
fy: Wolle jo "%1" aktivearje en "%2", "%3", en "%4" deaktivearje?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
fy: Wolle jo "%1" en "%2" aktivearje?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
fy: Wolle jo  "%1" en "%2" aktivearje en "%3" deaktivearje?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
fy: Wolle jo "%1" en "%2" aktivearje en "%3" en "%4" deaktivearje?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
fy: Wolle jo "%1", "%2" en "%3" aktivearje?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
fy: Wolle jo "%1", "%2" en "%3" aktivearje en "%4" deaktivearje?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
fy: Wolle jo "%1", "%2", "%3" en "%4" aktivearje?

en: An application has requested to change this setting.
fy: In programma freget om dizze ynstelling te wizigjen.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
fy: Jo ha foar 8 sekonden de toets Shift yndrukt hân of in programma hat frege om de ynstelling te wizigjen.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
fy: Jo ha de toets Shift 5 kear efter elkoar yndrukt of in programma hat frege om dizze ynstelling te wizigjen.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
fy: Jo hawwe %1 yndrukt of in programma hat frege om dizze ynstelling te wizigjen.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
fy: In programma hat frege om dizze ynstellings te wizigjen, of jo hawwe in kombinaasje fan ferskillende toetseboerdstjoerings brûkt.

en: An application has requested to change these settings.
fy: In programma hat frege om dizze ynstellings te wizigjen.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
fy: Dizze AccessX-ynstellings binne nedich foar brûkers mei bewegingsbeheining en kinne yn de KDE systeem ynstellings ynsteld wurde. Jo kinne se dêr yn- of útskeakelje troch gebrûk fan toetseboerdstjoerings.
    
    As jo se net nedich ha, dan kinne jo se yn de opsje "Alle AccessX-funksjes en -stjoerings deaktivearje" selektearje.

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
fy: Trage toetsen binne aktivearre. No moatte jo eltse toets inige tiid yndrukt hâlde faordat dizze effekt hat.

en: Slow keys has been disabled.
fy: Trage toetsen binne ûntaktivearre.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
fy: Stuiterjende  toetsen binne aktivearre. No wurdt eltse toets foar inige tiid blokearre neidat dizze brûkt is.

en: Bounce keys has been disabled.
fy: Stuiterjende toetsen binne ûntaktivearre.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
fy: Kliemske toetsen binne aktivearre. Fan ôf dit punt moatte jo eltse toets in tydsje yndrukt hâlde foardat dizze effekt hat.

en: Sticky keys has been disabled.
fy: Kliemske toetsen binne ûntaktivearre.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
fy: Mûstoetsen binne aktivearre. Fan ôf dit punt moatte jo eltse toets in tydsje yndrukt hâlde foardat dizze effekt hat.

en: Mouse keys has been disabled.
fy: Mûstoetsen binne ûntaktivearre.

en: Author
fy: Skriuwer
