kcmkeyboard - en to fy translation catalogue (29 entries)

en: Switch to Next Keyboard Layout
fy: Wikselje nei neikommende toetseboerdyndieling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
fy: Lebel:

en: KDE Keyboard Control Module
fy: KDE Toetseboerd konfiguraasjemodule

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
fy: <h1>Toetseboerd</h1> Dizze kontrôlemodule is te brûken foar it ynstellen fan toetseboerd parameters en yndielings.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
fy: Hjir kinne jo in toetseboerdmodel útkieze. Dizze ynstellings ûnôfhinklik fan jo toetseboerd yndieling en is ferbûn oan it "hardwaremodel", oftewol de wize wêrop jo toetseboerd makke is. Moderne toetseboerden hokker mei kompjûters mei levere wurde hawwe twa ekstra toetsen en wurde "104-key" modellen neamd. As jo net witte wat foar model jo hawwe, dan is dit wierskynlik de juste.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
fy: As jo as wikselbelied "Applikaasje" of "Finster" kieze dan sil it wikseljen fan yndieling allinne effekt ha binnen de aktive applikaasje of finster.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
fy: Wikselbelied

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
fy: &Globaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
fy: Buroblê&d

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
fy: A&pplikaasje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
fy: &Finster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
fy: Dit is in fluchtoets om yndielings mei te wikseljen hokker hearre by X.org.Jo kinne allinne in modifikaasjetoets as fluchtoets ynstelle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
fy: 3de nivo fluchtoetsen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
fy: Dit is in fluchtoets om te wikseljen nei it tredde nivo fan de aktive yndieling (as it ien hat) hokker hannele wurdt troch X.org. Jo kinne allinne in modifikaasjetoets as fluchtoets ynstelle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
fy: Alternative fluchtoets:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
fy: Avansearre

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
fy: Unbekend

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
fy: Gjint

[ctx: layout map name]
en: Map
fy: Kaart

en: Layout
fy: Yndieling

en: Variant
fy: Fariant

en: Label
fy: Lebel

[ctx: variant]
en: Default
fy: Standert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
fy: &Ynskeakelje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
fy: &Gewurde litte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
fy: &Fluggens:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
fy: At it fan tapassing is, dan kinne jo mei dizze ynstelling de fertraging fêststelle wêrnei de brûkte toets begjint mei it generearjen fan toetsekoaden. De fluggens fan de werhelling bepaalt de frekwinsje fan dizze toetsekoaden.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
fy: At it fan tapassing is, dan kinne jo mei dizze opsje fêststelle hoefolle toetsekoaden der generearre wurde as jo in toets yndrukt hâlde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
fy: &Fertraging:
