kcminput - en to fy translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
fy: <h1>Mûs</h1> Mei dizze module kinne jo ferskate opsjes ynstelle foar de wize wêrop jo oanwiisapparaat wurket. Jo oanwiisapparaat kin in mûs of trackball wêze, of in oar apparaat dat deselde funksje hat.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
fy: Al&gemien

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
fy: As jo lofts binne, dan wolle jo miskien wol dat de funksjes fan de rjochter en de lofter mûsknop omwiksele wurde. Dit kinne jo dwaan troch te kiezen foar de opsje "Loftshandich". As jo oanwiisapparaat mear dan twa knoppen hat, dan hat dy opsje allinne effekt foar de lofter en rjochter mûsknop, as jo bygelyks in trije-knops mûs hawwe dan feroaret de middelste knop net.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
fy: Knopfolchoarder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
fy: Rjoch&tshandich

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
fy: &Loftshandich

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
fy: Keart de skúfrjochting foar it mûstsjil of de 4de en 5de mûsknop om.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
fy: Skú&frjochting omkeare

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
fy: Avansearre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
fy: Pylkje-akseleraasje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
fy: Pylkje drompelwearde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
fy: Dûbelklik tuskenskoft:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
fy: Begjintiid foar ferslepen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
fy: begjinôfstân foar ferslepen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
fy: Mûstsjil rôlje de:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
fy: <p>Dizze opsje jout dy de mooglikheid om de relaasje te bepalen tusken de ôfstân dy de mûsoanwizer oer it skerm ôfleit en de relative ôfstân dan it fysike apparaat sels. (Dat kin in mûs, trackball of in oar oanwiisapparaat wêze.)</p><p> In hege fersnellingswearde soarget foar in grutte beweging fan de mûsoanwizer op it skerm, wylst jo lytse bewegings meitsje mei de it apparaat sels. As jo hiele hege wearden kieze, dan fljocht de mûsoanwizer oer it skerm hinne, wêrtroch hy swier yn twang te hâlden is.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
fy: <p>De fersnellingsdrompel is de lytste ôfstân dy de mûsoanwizer ôflizze moat foardat de fersnelling mar ienich effekt hat. As de beweging lytser is dan de drompel, dan beweegd de mûs har as is de fersnellings op 1x ynsteld. </p><p>Dus as jo mei jo fysike apparaat lytse bewegings meitsje, dan is der gjin inkele fersnelling, wêrtroch jo mear kontrôle hawwe oer de mûsoanwizer. By grutter bewegings fan it fysike apparaat kinne jo de mûsoanwizer fluch nei oare gebieden op it skerm bringe.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
fy: De dûbelkliktuskenskoft is de maksimum tiid (yn millisekonden) tusken twa mûsklikken dy dizze yn in dûbelklik feroaret As de twadde klik nei’t tuskenskoft bard, dan wurde se werkend as twa losse klikken.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
fy:  msek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
fy: As jo mei de mûs klikke (bgl. yn in multyrigel-bewurker) en jo begjinne mei't bewegen fan de mûs binnen de begjintiid foar it ferslepen, dan wurdt de fersleep aksje yn wurking setten.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
fy: As jo mei de mûs klikke en dizze yn elts gefal duorjende de begjinôfstân foar ferslepen bewege, dan wurdt de fersleep aksje yn wurking setten.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
fy: As jo it tsjil fan de mûs brûke, dan stelle jo hjir it oantal troch te fytsen rigels mei yn tsjilbeweging yn. As dit oantal it oantal sichtbere rigels te boppe giet, dan wurde dizze negearre en sil de mûsbeweging ôfhandele wurde as in side op/del beweging.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
fy: &Mûs mei toetseboerd ferpleatse (fia it nûm. klavier)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
fy: Akseleraasjefertr&aging:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
fy: W&erhellingstuskenskoft:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
fy: Akseleraasje&tiid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
fy: Ma&ksimum fluggens:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
fy:  piksel/sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
fy: Fersnellings&profyl:

en: Mouse
fy: Mûs

en:  pixel |  pixels
fy[0]:  piksel
fy[1]:  piksels

en:  line |  lines
fy[0]:   line
fy[1]:  linen
