kaccess - en to ga translation catalogue (70 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ga: Tá an eochair Shift faoi ghlas agus tá sé gníomhach anois le haghaidh na n-eochairbhrúnna seo a leanas.

en: The Shift key is now active.
ga: Tá eochair Shift gníomhach anois.

en: The Shift key is now inactive.
ga: Tá eochair Shift neamhghníomhach anois.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ga: Tá an eochair Control faoi ghlas agus tá sé gníomhach anois le haghaidh na n-eochairbhrúnna seo a leanas.

en: The Control key is now active.
ga: Tá eochair Control gníomhach anois.

en: The Control key is now inactive.
ga: Tá eochair Control neamhghníomhach anois.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ga: Tá an eochair Alt faoi ghlas agus tá sé gníomhach anois le haghaidh na n-eochairbhrúnna seo a leanas.

en: The Alt key is now active.
ga: Tá eochair Alt gníomhach anois.

en: The Alt key is now inactive.
ga: Tá eochair Alt neamhghníomhach anois.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ga: Tá an eochair Win faoi ghlas agus tá sé gníomhach anois le haghaidh na n-eochairbhrúnna seo a leanas.

en: The Win key is now active.
ga: Tá eochair Win gníomhach anois.

en: The Win key is now inactive.
ga: Tá eochair Win neamhghníomhach anois.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ga: Tá an eochair Meta faoi ghlas agus tá sé gníomhach anois le haghaidh na n-eochairbhrúnna seo a leanas.

en: The Meta key is now active.
ga: Tá eochair Meta gníomhach anois.

en: The Meta key is now inactive.
ga: Tá eochair Meta neamhghníomhach anois.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ga: Tá an eochair Super faoi ghlas agus tá sé gníomhach anois le haghaidh na n-eochairbhrúnna seo a leanas.

en: The Super key is now active.
ga: Tá eochair Super gníomhach anois.

en: The Super key is now inactive.
ga: Tá eochair Super neamhghníomhach anois.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ga: Tá an eochair Hyper faoi ghlas agus tá sé gníomhach anois le haghaidh na n-eochairbhrúnna seo a leanas.

en: The Hyper key is now active.
ga: Tá eochair Hyper gníomhach anois.

en: The Hyper key is now inactive.
ga: Tá eochair Hyper neamhghníomhach anois.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ga: Tá an eochair Alt Graph faoi ghlas agus tá sé gníomhach anois le haghaidh na n-eochairbhrúnna seo a leanas.

en: The Alt Graph key is now active.
ga: Tá eochair Alt Graph gníomhach anois.

en: The Alt Graph key is now inactive.
ga: Tá eochair Alt Graph neamhghníomhach anois.

en: The Num Lock key has been activated.
ga: Tá eochair Num Lock gníomhach anois.

en: The Num Lock key is now inactive.
ga: Tá eochair Num Lock neamhghníomhach anois.

en: The Caps Lock key has been activated.
ga: Tá eochair Caps Lock gníomhach anois.

en: The Caps Lock key is now inactive.
ga: Tá eochair Caps Lock neamhghníomhach anois.

en: The Scroll Lock key has been activated.
ga: Tá eochair Scroll Lock gníomhach anois.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
ga: Tá eochair Scroll Lock neamhghníomhach anois.

en: Warning
ga: Rabhadh

en: &When a gesture was used:
ga: N&uair a úsáideadh gotha:

en: Change Settings Without Asking
ga: Athraigh Socruithe Gan Fiafraí

en: Show This Confirmation Dialog
ga: Taispeáin an Dialóg Dheimhnithe Seo

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
ga: Díghníomhachtaigh Gach Gné agus Gotha AccessX

en: Slow keys
ga: Eochracha malla

en: Bounce keys
ga: Eochracha preabtha

en: Sticky keys
ga: Eochracha greamaitheacha

en: Mouse keys
ga: Eochracha luiche

en: Do you really want to deactivate "%1"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%1" a dhíghníomhachtú?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%1" agus "%2" a dhíghníomhachtú?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%1", "%2" agus "%3" a dhíghníomhachtú?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%1", "%2", "%3" agus "%4" a dhíghníomhachtú?

en: Do you really want to activate "%1"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith "%1" a ghníomhachtú?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith "%1" a ghníomhachtú agus "%2" a dhíghníomhachtú?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%1" a ghníomhachtú agus "%2" agus "%3" a ghníomhachtú?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith "%1" a ghníomhachtú agus "%2", "%3" agus "%4" a dhíghníomhachtú?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith "%1" agus "%2" a ghníomhachtú?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%1" agus "%2" a ghníomhachtú agus "%3" a dhíghníomhachtú?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%1" agus "%2" a ghníomhachtú agus "%3" agus "%4" a dhíghníomhachtú?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%1", "%2" agus "%3" a ghníomhachtú?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%1", "%2" agus "%3" a ghníomhachtú agus "%4" a dhíghníomhachtú?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat "%1", "%2", "%3" agus "%4" a ghníomhachtú?

en: An application has requested to change this setting.
ga: Rinne feidhmchlár iarracht ar an socrú seo a athrú.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
ga: Choinnigh tú an eochair Shift síos ar feadh 8 soicind, nó rinne feidhmchlár iarracht ar an socrú seo a athrú.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
ga: Bhrúigh tú an eochair Shift 5 uaire as a chéile, nó rinne feidhmchlár iarracht ar an socrú seo a athrú.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
ga: Bhrúigh tú %1, nó rinne feidhmchlár iarracht ar an socrú seo a athrú.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
ga: D'iarr feidhmchlár ar na socruithe seo a athrú, nó d'úsáid tú teaglaim de roinnt gothaí méarchláir.

en: An application has requested to change these settings.
ga: Rinne feidhmchlár iarracht ar na socruithe seo a athrú.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
ga: Tá na socruithe seo AccessX de dhíth ar úsáideoirí áirithe le máchail ghluaisne, agus is féidir iad a chumrú i Socruithe an Chórais KDE. Is féidir iad a athrú le gothaí caighdeánaithe méarchláir freisin.
    
    Mura bhfuil siad de dhíth ortsa féin, is féidir leat "Díghníomhachtaigh Gach Gné agus Gotha AccessX" a roghnú.

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
ga: Cumasaíodh eochracha malla.  As seo amach, caithfidh tú gach eochair a bhrú ar feadh tréimhse áirithe sula nglactar leis.

en: Slow keys has been disabled.
ga: Díchumasaíodh eochracha malla.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
ga: Cumasaíodh eochracha preabtha.  As seo amach, cuirfear bac ar gach eochair ar feadh tréimhse áirithe tar éis a húsáidte.

en: Bounce keys has been disabled.
ga: Díchumasaíodh eochracha preabtha.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
ga: Cumasaíodh eochracha greamaitheacha. As seo amach, fanfaidh eochracha mionathraithe laisteáilte tar éis a scaoilte.

en: Sticky keys has been disabled.
ga: Díchumasaíodh eochracha greamaitheacha.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
ga: Cumasaíodh eochracha luiche.  As seo amach, is féidir leat an eochaircheap uimhriúil a úsáid chun an luch a rialú.

en: Mouse keys has been disabled.
ga: Díchumasaíodh eochracha luiche.

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
ga: © 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel

en: Author
ga: Údar
