plasma-desktop - en to ga translation catalogue (33 entries)

en: Emoji Selector
ga: Roghnóir Emoji

en: Replace an existing instance
ga: Cuir cás atá ann cheana ina áit

[ctx: @action:button clear emoji history]
en: Clear History
ga: Glan an Stair

[ctx: @action:button Button to open a menu that lets you choose a skin tone]
en: Skin tone:
ga: Ton craicinn:

[ctx: @title:page All emojis]
en: All
ga: Gach

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐️ Neutral
ga: 🖐️ Neodrach

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Neutral
ga: Neodrach

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐🏻 Light
ga: 🖐🏻 Solas

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Light
ga: Solas

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐🏼 Medium Light
ga: 🖐🏼 Meánéadrom

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Medium Light
ga: Meánéadrom

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐🏽 Medium
ga: 🖐🏽 Meánach

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Medium
ga: Meánach

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐🏾 Medium Dark
ga: 🖐🏾 Meándorcha

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Medium Dark
ga: Meándorcha

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐🏿 Dark
ga: 🖐🏿 Dorcha

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Dark
ga: Dorcha

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Character
ga: Cóipeáil Carachtar

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Description
ga: Cóip Cur Síos

[ctx: @label placeholder for empty recent emoji list]
en: No recent Emojis
ga: Gan aon Emojis le déanaí

[ctx: @label placeholder for no emoji found in category]
en: No matching emoji found
ga: Níor aimsíodh aon emoji comhoiriúnach

[ctx: @info:status passive notification as action feedback, %1 is an emoji]
en: %1 copied to the clipboard
ga: %1 cóipeáilte chuig an ghearrthaisce

[ctx: @title page title for Recent Emoji view, and sidebar label for it]
en: Recent
ga: Le déanaí

[ctx: Emoji Category]
en: Smileys and Emotion
ga: Aoibh gháire agus mothúcháin

[ctx: Emoji Category]
en: People and Body
ga: Daoine agus Corp

[ctx: Emoji Category]
en: Component
ga: Comhpháirt

[ctx: Emoji Category]
en: Animals and Nature
ga: Ainmhithe agus Dúlra

[ctx: Emoji Category]
en: Food and Drink
ga: Bia agus Deoch

[ctx: Emoji Category]
en: Travel and Places
ga: Taisteal agus Áiteanna

[ctx: Emoji Category]
en: Activities
ga: Gníomhaíochtaí

[ctx: Emoji Category]
en: Objects
ga: Réada

[ctx: Emoji Category]
en: Symbols
ga: Siombailí

[ctx: Emoji Category]
en: Flags
ga: Bratacha
