kimpanel - en to ga translation catalogue (19 entries)

[ctx: @label placeholder for empty menu]
en: (Empty)
ga: (Folamh)

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Appearance
ga: Dealramh

[ctx: @title:group for radiobuttons]
en: Input method list:
ga: Liosta modhanna ionchuir:

[ctx: @option:radio IM list orientation]
en: Vertical
ga: Ingearach

[ctx: @option:radio IM list orientation]
en: Horizontal
ga: Cothrománach

[ctx: @title group font selection]
en: Font:
ga: Cló:

[ctx: @option:check use custom font]
en: Use custom:
ga: Úsáid saincheaptha:

[ctx: @action:button opens font dialog]
en: Choose Font…
ga: Roghnaigh Cló…

[ctx: @title:group The arrangement of icons in the Panel]
en: Panel icon size:
ga: Méid deilbhín an phainéil:

[ctx: @option:radio panel icon size]
en: Small
ga: Beag

[ctx: @option:radio panel icon size]
en: Scale with Panel height
ga: Scála le hairde an Phainéil

[ctx: @option:radio panel icon size]
en: Scale with Panel width
ga: Scálaigh le leithead an Phainéil

[ctx: @title:window]
en: Select Font
ga: Roghnaigh Cló

[ctx: @action:inmenu]
en: Show
ga: Taispeáin

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide %1
ga: Folaigh %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Input Method
ga: Cumraigh an Modh Ionchuir

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload Config
ga: Athlódáil an Chumraíocht

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit Input Method
ga: Modh Ionchuir Scoir

[ctx: @label placeholder for missing label]
en: Input Method Panel
ga: Painéal Modh Ionchuir
