plasma-desktop - en to ga translation catalogue (36 entries)

en: Favorite Plugins
ga: Breiseáin is Fearr Leat

en: Available Plugins
ga: Breiseáin atá ar Fáil

[ctx: @action:button in toolbar]
en: Configure KRunner…
ga: Cumraigh KRunner…

[ctx: @action:button in toolbar]
en: Get New Plugins…
ga: Faigh Breiseáin Nua…

[ctx: @info:usagetip]
en: Enable or disable plugins (used in KRunner, Application Launcher, and the Overview effect). Mark plugins as favorites and arrange them in order you want to prioritize them.
ga: Cumasaigh nó díchumasaigh breiseáin (a úsáidtear i KRunner, Tosaitheoir Feidhmchláir, agus an éifeacht Forbhreathnaithe). Marcáil breiseáin mar is fearr leat agus socraigh iad san ord is mian leat tosaíocht a thabhairt dóibh.

[ctx: @action:button, icononly]
en: Remove from favorites
ga: Bain de na ceanáin

[ctx: @action:button, icononly]
en: Add to favorites
ga: Cuir le ceanáin

[ctx: @info:status]
en: Failed to run install script in terminal <message>%1</message>
ga: Theip ar an script suiteála a rith sa chríochfort <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Installation executed successfully, you may now close this window
ga: Suiteáil curtha i gcrích go rathúil, is féidir leat an fhuinneog seo a dhúnadh anois

[ctx: @info]
en: Uninstallation executed successfully, you may now close this window
ga: Cuireadh an díshuiteáil i gcrích go rathúil, is féidir leat an fhuinneog seo a dhúnadh anois

en: Failed to copy file %1 to %2
ga: Theip ar chomhad %1 a chóipeáil go %2

[ctx: @info]
en: Failed to remove file %1:<nl/>%2
ga: Theip ar an gcomhad %1 a bhaint:<nl/>%2

[ctx: @info]
en: KRunner plugin installation failed
ga: Theip ar shuiteáil breiseán KRunner

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute: install or uninstall
ga: Ordú le cur i gcrích: suiteáil nó díshuiteáil

[ctx: @info:shell]
en: Path to archive or extracted folder
ga: Cosán chuig an gcartlann nó an fillteán eastósctha

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a visual confirmation dialog
ga: Ná taispeáin dialóg dearbhaithe amhairc

[ctx: @info]
en: No PackageKit support
ga: Gan tacaíocht PackageKit

[ctx: @title:window]
en: Confirm Installation
ga: Deimhnigh an Suiteáil

[ctx: @info]
en: You are about to install a binary package. You should only install these from a trusted author/packager.
ga: Tá tú ar tí pacáiste dénártha a shuiteáil. Níor cheart duit iad seo a shuiteáil ach ó údar/pacálaí iontaofa.

[ctx: @action:button]
en: Accept Risk And Continue
ga: Glac leis an Riosca agus Lean ar aghaidh

[ctx: @action:button]
en: View File
ga: Féach ar an gComhad

[ctx: @info]
en: The mime type %1 is not supported by the packagekit backend
ga: Ní thacaíonn an chúltaca packagekit leis an gcineál mime %1

[ctx: @info]
en: This plugin executes the following command for starting the "%1" service:<nl/>%2
ga: Ritheann an breiseán seo an t-ordú seo a leanas chun an tseirbhís "%1" a thosú:<nl/>%2

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an uninstallation script. Please contact the author. You can try to uninstall the plugin manually.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ga: Ní sholáthraíonn an breiseán seo script díshuiteála. Téigh i dteagmháil leis an údar le do thoil. Is féidir leat iarracht a dhéanamh an breiseán a dhíshuiteáil de láimh.<nl/>Mura mbraitheann tú in ann nó compordach leis seo, cliceáil <interface>Cealaigh</interface>  anois.

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an uninstallation script. Please contact the author. You can try to uninstall the plugin manually. Please have a look at the README for instructions from the author.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ga: Ní sholáthraíonn an breiseán seo script díshuiteála. Téigh i dteagmháil leis an údar le do thoil. Is féidir leat iarracht a dhéanamh an breiseán a dhíshuiteáil de láimh. Féach ar an README le haghaidh treoracha ón údar.<nl/>Mura mbraitheann tú in ann nó compordach leis seo, cliceáil <interface>Cealaigh</interface>  anois.

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an installation script. Please contact the author. You can try to install the plugin manually.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ga: Ní sholáthraíonn an breiseán seo script suiteála. Téigh i dteagmháil leis an údar le do thoil. Is féidir leat iarracht a dhéanamh an breiseán a shuiteáil de láimh.<nl/>Mura mbraitheann tú in ann nó compordach leis seo, cliceáil <interface>Cealaigh</interface>  anois.

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an installation script. Please contact the author. You can try to install the plugin manually. Please have a look at the README for instructions from the author.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ga: Ní sholáthraíonn an breiseán seo script suiteála. Téigh i dteagmháil leis an údar le do thoil. Is féidir leat iarracht a dhéanamh an breiseán a shuiteáil de láimh. Féach ar an README le haghaidh treoracha ón údar.<nl/>Mura mbraitheann tú in ann nó compordach leis seo, cliceáil <interface>Cealaigh</interface>  anois.

[ctx: @info]
en: This plugin uses a script for installation which can pose a security risk. Please examine the entire plugin's contents before installing, or at least read the script's source code.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ga: Úsáideann an breiseán seo script le haghaidh suiteála a d'fhéadfadh riosca slándála a chruthú. Scrúdaigh ábhar iomlán an bhreiseáin le do thoil sula suiteálann tú é, nó léigh cód foinse an scripte ar a laghad.<nl/>Mura mbraitheann tú in ann nó compordach leis seo, cliceáil <interface>Cealaigh</interface>  anois.

[ctx: @info]
en: This plugin uses a script for installation which can pose a security risk. Please examine the entire plugin's contents before installing, or at least read the README file and the script's source code.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ga: Úsáideann an breiseán seo script le haghaidh suiteála a d'fhéadfadh riosca slándála a chruthú. Scrúdaigh ábhar iomlán an bhreiseáin le do thoil sula suiteálann tú é, nó léigh an comhad README agus cód foinse an scripte ar a laghad.<nl/>Mura mbraitheann tú in ann nó compordach leis seo, cliceáil <interface>Cealaigh</interface>  anois.

[ctx: @action:button]
en: Mark entry as uninstalled
ga: Marcáil an iontráil mar dhíshuiteáilte

[ctx: @action:button]
en: Mark entry as installed
ga: Marcáil an iontráil mar shuiteáilte

[ctx: @action:button]
en: View Script
ga: Féach ar an Script

[ctx: @action:button]
en: View Source Directory
ga: Féach ar an Eolaire Foinse

[ctx: @action:button]
en: View %1
ga: Amharc %1

[ctx: @info]
en: Could not resolve package name of %1
ga: Níorbh fhéidir ainm pacáiste %1 a réiteach

[ctx: @info]
en: Failed to run install command: <message>%1</message>
ga: Theip ar an ordú suiteála a rith: <message>%1</message>
