plasma-desktop - en to ga translation catalogue (12 entries)

[ctx: @title:group prefix for radiobutton group]
en: Position on screen:
ga: Suíomh ar an scáileán:

[ctx: @option:check Position on top of screen]
en: Top
ga: Barr

[ctx: @option:check Position in center of screen]
en: Center
ga: Lár

[ctx: @title:group prefix for radiobutton group]
en: History:
ga: Stair:

[ctx: @option:radio History is disabled]
en: Disabled
ga: Díchumasaithe

[ctx: @option:radio The thing being enabled is search history]
en: Enable suggestions
ga: Cumasaigh moltaí

[ctx: @option:radio The thing being enabled is search history]
en: Enable auto-complete
ga: Cumasaigh uath-chríochnú

[ctx: @action:button]
en: Clear History…
ga: Glan an Stair…

[ctx: @item:inmenu delete krunner history for all activities]
en: For all activities
ga: Do gach gníomhaíocht

[ctx: @item:inmenu delete krunner history for this activity]
en: For activity "%1"
ga: Le haghaidh gníomhaíochta "%1"

[ctx: @label]
en: Plugins:
ga: Breiseáin:

[ctx: @action:button]
en: Configure Enabled Search Plugins…
ga: Cumraigh Breiseáin Chuardaigh Cumasaithe…
