joystick - en to gl translation catalogue (42 entries)

en: Calibration
gl: Calibrado

en: Next
gl: Seguinte

en: Please wait a moment to calculate the precision
gl: Espere un momento mentres se calcula a precisión

en: (usually X)
gl: (normalmente X)

en: (usually Y)
gl: (normalmente Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
gl: <qt>A calibración está a piques de comprobar o intervalo de valores no que opera o dispositivo.<br/><br/>Mova o <b>eixo %1 %2</b> do dispositivo á posición <b>mínima</b>. <br/><br/>Prema calquera botón do dispositivo ou prema o botón «Seguinte» para continuar co seguinte paso.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
gl: <qt>A calibración está a piques de comprobar o intervalo de valores no que opera o dispositivo.<br/><br/>Mova o <b>eixo %1 %2</b> do dispositivo á posición <b>central</b>.<br/><br/>Prema calquera botón do dispositivo ou prema «Seguinte» para continuar co seguinte paso.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
gl: <qt>A calibración está a piques de comprobar o intervalo de valores no que opera o dispositivo.<br/><br/>Mova o <b>eixo %1 %2</b> do dispositivo á posición <b>máxima</b>.<br/><br/>Prema calquera botón do dispositivo ou prema «Seguinte» para continuar co seguinte paso.</qt>

en: Communication Error
gl: Erro de comunicación

en: You have successfully calibrated your device
gl: Calibrou o dispositivo correctamente

en: Calibration Success
gl: Calibración rematada

en: Value Axis %1: %2
gl: Valor do eixo %1 : %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
gl: Non foi posíbel abrir o dispositivo %1: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
gl: O dispositivo %1 non é un «joystick».

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
gl: Non foi posíbel obter a versión do controlador do dispositivo «joystick» %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
gl: A versión actual do controlador do kernel (%1.%2.%3) non é a que se usou para compilar o módulo (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
gl: Non foi posíbel obter o número de botóns do dispositivo «joystick» %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
gl: Non foi posíbel obter o número de eixos do dispositivo «joystick» %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
gl: Non foi posíbel obter os valores de calibración do dispositivo «joystick» %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
gl: Non foi posíbel recuperar os valores de calibración do dispositivo «joystick» %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
gl: Non foi posíbel inicializar os valores de calibración do dispositivo «joystick» %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
gl: Non foi posíbel aplicar os valores de calibración do dispositivo «joystick» %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
gl: erro interno; non se coñece o código %1

en: KDE Joystick Control Module
gl: Módulo de control de «joysticks» de KDE

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
gl: Módulo da Configuración do Sistema de KDE para probar «joysticks»

en: (c) 2004, Martin Koller
gl: © 2004, Martin Koller

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
gl: <h1>Joystick</h1>Este módulo axuda a comprobar se o «joystick» está funcionando correctamente.<br/>Se os valores dos eixos son incorrectos, pode intentar corrixilo coa calibración.<br/>Este módulo intenta atopar todos os «joysticks» dispoñíbeis comprobando /dev/js[0-4] e /dev/input/js[0-4]<br/>Se usa outros ficheiros de dispositivo, insíraos na lista.<br/>A lista de botóns mostra o estado dos botóns do «joystick», a de eixos mostra os valores actuais dos eixos.<br/>Nota: o controlador actual de Linux (Kernel 2.4 e 2.6) só pode detectar automaticamente «joysticks» de <ul><li>2 eixos e 4 botóns</li><li>3 eixos e 4 botóns</li><li>4 eixos e 4 botóns</li><li>«joysticks» dixitais Saitek Cyborg </li></ul>(Para máis detalles, pode consultar o ficheiro source/Documentation/input/joystick.txt)

en: Device:
gl: Dispositivo:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
gl: Posición:

en: Show trace
gl: Amosar o trazo

en: PRESSED
gl: PREMIDO

en: Buttons:
gl: Botóns:

en: State
gl: Estado

en: Axes:
gl: Eixos:

en: Value
gl: Valor

en: Calibrate
gl: Calibrar

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
gl: Non se atopou automaticamente ningún «joystick» neste computador.<br/>As comprobacións fixéronse en /dev/js[0-4] e en /dev/input/js[0-4]<br/>Se sabe que hai un conectado, por favor insira o ficheiro de dispositivo axeitado.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
gl: O nome de dispositivo indicado é incorrecto (non contén /dev).
    Escolla un dispositivo na lista ou
    insira un ficheiro de dispositivo, como /dev/js0.

en: Unknown Device
gl: Dispositivo descoñecido

en: Device Error
gl: Erro de dispositivo

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
gl: <qt>A calibración está a piques de comprobar a precisión.<br/><br/><b>Mova todos os eixos á posición central e non toque o «joystick».</b><br/><br/>Prema Aceptar para iniciar a calibración.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
gl: Restauráronse todos os valores de calibración para o dispositivo «joystick» %1.
