kcmsmserver - en to gl translation catalogue (25 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
gl: <h1>Xestor de sesións</h1> Aquí pode configurar o xestor de sesións. Isto inclúe opcións tales como se ao pechar a sesión (saír) débese solicitar confirmación, se a sesión previa debería ser restaurada ao acceder á conta, e se o computador debe apagarse de maneira predeterminada tras pechar automaticamente a sesión.

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
gl: Debe reiniciarse o sistema para que se active a garda manual de sesións.

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
gl: Non foi posíbel solicitar reiniciar á configuración do firmware: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
gl: A próxima vez que se reinicie o computador, entrará na pantalla de configuración de UEFI.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
gl: A próxima vez que se reinicie o computador entrará na pantalla de configuración do firmware.

en: Restart Now
gl: Reiniciar agora

[ctx: @title:group]
en: Logout Screen
gl: Pantalla de saída

en: Show:
gl: Amosar:

[ctx: @info]
en: When this setting is turned on, the logout confirmation screen will be shown when you log out, shut down, restart, press the power button, or click on buttons or menu items labeled <interface>Leave…</interface>.
gl: Ao marcar esta opción, a pantalla de confirmación de saída amosarase cando saia, apague, reinicie, prema o botón de acender ou prema botóns ou entradas de menú coa etiqueta <interface>Saír…</interface>.

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
gl: Restauración da sesión

en: On login, launch apps that were open:
gl: Ao acceder, iniciar as aplicacións que estaban abertas:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
gl: Na última saída

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
gl: Cando se gardou manualmente a sesión

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
gl: Aparecerá un botón de <interface>Gardar a sesión</interface> no menú do <interface>Iniciador de aplicacións</interface>. Cando o prema, Plasma lembrará as aplicacións abertas e as restaurará no seguinte acceso. Prémao de novo para substituír o grupo de aplicacións lembradas.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
gl: Iniciar cunha sesión baleira

en: Ignored applications:
gl: Aplicacións ignoradas:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
gl: Escriba aquí os nomes dos executábeis de aplicacións (separados por comas ou dous puntos, por exemplo «xterm:konsole» ou «xterm,konsole») para evitar que se inicien automaticamente xunto co resto de aplicacións ao restaurar a sesión.

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
gl: Despois do seguinte reinicio:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
gl: Entrar na pantalla de configuración de UEFI

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
gl: Entrar na pantalla de configuración do firmware

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
gl: Confirmar a saída

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
gl: Opción de saída predeterminada

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
gl: Ao acceder

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
gl: Aplicacións a excluír das sesións
