plasma_applet_trash - en to gl translation catalogue (8 entries)

[ctx: a verb]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: a verb]
en: Empty
gl: Baleirar

en: Trash Settings…
gl: Configuración do lixo…

en: Trash
    Empty
gl: Lixo
    Baleiro

en: Trash
    One item | Trash
     %1 items
gl[0]: Lixo
    Un elemento
gl[1]: Lixo
    %1 elementos

en: Trash
gl: Lixo

en: Empty
gl: Baleiro

en: One item | %1 items
gl[0]: Un elemento
gl[1]: %1 elementos
