kcmkeyboard - en to gl translation catalogue (66 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
gl: Selector de disposición de teclado

en: Switch to Next Keyboard Layout
gl: Cambiar á seguinte disposición de teclado

en: Switch keyboard layout to %1
gl: Cambiar a disposición de teclado a %1

[ctx: layout - variant]
en: %1 - %2
gl: %1 — %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
gl: Engadir unha disposición

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
gl: Buscar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
gl: Atallo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
gl: Etiqueta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
gl: Vista previa

en: KDE Keyboard Control Module
gl: Módulo de control de teclados de KDE

en: (c) 2010 Andriy Rysin
gl: © 2010 Andriy Rysin

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
gl: <h1>Teclado</h1> Este módulo de control pode usarse para configurar os parámetros do teclado e as disposicións.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
gl: Soporte físico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
gl: &Modelo de teclado:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
gl: Aquí pode escoller o modelo de teclado. Este parámetro é independente da disposición de teclado e refírese ao modelo de «soporte físico», isto é como está fabricado. Os teclados modernos que veñen cos computadores polo xeral teñen dúas teclas adicionais e chámaselles modelos de «104-teclas». Isto posibelmente sexa o que deba escoller se non sabe o tipo de teclado que ten.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
gl: Disposicións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
gl: Se escolle as políticas «Aplicación» ou «Xanela» o cambio da disposición de teclado só ha afectar á aplicación ou á xanela actuais.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
gl: Política de cambio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
gl: &Escritorio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
gl: &Aplicación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
gl: &Xanela

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
gl: Atallo para o cambio de disposición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
gl: Atallos principais:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
gl: Este é un atallo para trocar a disposición xestionado por X.org. Permite atallos compostos só por teclas modificadoras.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
gl: Ningún

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
gl: Atallos para o 3º nivel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
gl: Este é un atallo para ir ao terceiro nivel desta disposición (se o ten) que se xestiona por X.org. Permite atallos compostos só por teclas modificadoras.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
gl: Atallo alternativo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
gl: Este é un atallo para trocar disposicións, polo que non permite usar só teclas modificadoras e tamén pode que non funcione nalgunhas situacións (por ex. se unha xanela emerxente esta activa ou no protector da pantalla).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
gl: Configurar as disposicións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
gl: Subir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
gl: Baixar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
gl: Disposicións de reserva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
gl: Cantidade de disposicións principais:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
gl: Avanzado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
gl: Configurar as &opcións de teclado.

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
gl: Ningún

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
gl[0]: %1 atallo
gl[1]: %1 atallos

[ctx: layout map name]
en: Map
gl: Mapa

en: Layout
gl: Disposición

en: Variant
gl: Variante

en: Label
gl: Etiqueta

en: Shortcut
gl: Atallo

[ctx: variant]
en: Default
gl: Predeterminado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
gl: Cando se mantén premida unha tecla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
gl: Amo&sar os caracteres con til ou similar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
gl: &Repetir a tecla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
gl: Non facer na&da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
gl: Área de probas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
gl: Permite probar o volume da repetición de teclado e da prema (non esqueza aplicar os cambios).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
gl: Se se permite, esta opción permítelle indicar o estado be BloqNum tras iniciar Plasma.<p>Pode configurar BloqNum para que estea activado ou desactivado, ou configurar Plasma para non definir o estado de BloqNum.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
gl: Bloq Num ao iniciar Plasma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
gl: &Activar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
gl: &Desactivar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
gl: &Deixar sen cambiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
gl: &Taxa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
gl: Se se permite, esta opción permítelle definir o atraso tras o cal unha tecla premida comezará a emitir códigos de tecla. A opción «taxa de repetición» controla a frecuencia deses códigos de tecla.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
gl: Se se permite, esta opción permítelle definir a taxa á que se xeran códigos de tecla mentres se preme unha tecla.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
gl:  repeticións/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
gl: &Atraso:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
gl: Vista previa do teclado

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
gl: Visualización da disposición de teclado

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
gl: Produciuse un erro ao cargar a xeometría do teclado. Isto adoita indicar que o modelo seleccionado non é compatíbel cunha disposición ou cunha variante de disposición concretas. O problema ocorrerá tamén probabelmente ao intentar usar esta combinación de modelo, disposición e variante.
