kcminput - en to gl translation catalogue (75 entries)

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
gl: A consulta dos dispositivos de entrada fallou. Abra de novo o módulo de configuración.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
gl: Produciuse un erro crítico ao ler información de dispositivo fundamental de %1.

en: Pointer device KCM
gl: KCM de dispositivo de punteiro

en: System Settings module for managing mice and trackballs.
gl: Módulo de configuración do sistema para xestionar ratos e bólas de seguimento.

en: Copyright 2018 Roman Gilg
gl: © 2018 Roman Gilg

en: Developer
gl: Desenvolvemento.

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
gl: Erro ao cargar os valores. Consulte o rexistro para máis información. Reinicie este módulo de configuración.

en: No pointer device found. Connect now.
gl: Non se atopou ningún dispositivo de punteiro. Conécteo.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
gl: Non foi posíbel gardar todos os cambios. Consulte o rexistro para máis información. Reinicie o módulo de configuración e inténteo de novo.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
gl: Erro ao cargar os valores predeterminados. Non se puideron definir algunhas opcións cos seus valores predeterminados.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
gl: Erro ao engadir o dispositivo que acababa de conectar. Conécteo de novo e reinicie o módulo de configuración.

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
gl: Desconectouse o dispositivo de punteiro. Pechouse o seu diálogo de configuración.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
gl: Desconectouse o dispositivo de punteiro. Non se atopou ningún outro dispositivo.

en: Device:
gl: Dispositivo:

en: General:
gl: Xeral:

en: Device enabled
gl: Dispositivo activado

en: Accept input through this device.
gl: Aceptar entrada deste dispositivo.

en: Left handed mode
gl: Modo para zurdos

en: Swap left and right buttons.
gl: Intercambiar os botóns esquerdo e dereito.

en: Press left and right buttons for middle-click
gl: Prema os botóns esquerdo e dereito para facer un clic central

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
gl: Premer os botóns esquerdo e dereito á vez envía un clic do botón central.

en: Pointer speed:
gl: Velocidade do punteiro:

en: Acceleration profile:
gl: Perfil de aceleración:

en: Flat
gl: Plano

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
gl: O cursor móvese a mesma distancia que o movemento do rato.

en: Adaptive
gl: Adaptábel

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
gl: A distancia de movemento do cursor depende da velocidade de movemento do rato.

en: Scrolling:
gl: Desprazamento:

en: Invert scroll direction
gl: Inverter a dirección de desprazamento

en: Touchscreen like scrolling.
gl: Desprazamento como o dunha pantalla táctil.

en: Scrolling speed:
gl: Velocidade de desprazamento:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
gl: Máis amodo

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
gl: Veloz

[ctx: @action:button]
en: Re-bind Additional Mouse Buttons…
gl: Cambiar a asociación de botóns adicionais do rato…

[ctx: @label for assigning an action to a numbered button]
en: Extra Button %1:
gl: Botón adicional %1:

[ctx: @action:button]
en: Press the mouse button for which you want to add a key binding
gl: Prema o botón do rato ao que queira engadirlle unha asociación de tecla.

[ctx: @action:button, %1 is the translation of 'Extra Button %1' from above]
en: Enter the new key combination for %1
gl: Introduza a nova combinación de teclas para %1.

[ctx: @action:button]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @action:button]
en: Press a mouse button
gl: Prema un botón do rato.

[ctx: @action:button, Bind a mousebutton to keyboard key(s)]
en: Add Binding…
gl: Engadir unha asociación…

[ctx: @action:button]
en: Go back
gl: Volver

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
gl: <h1>Rato</h1> Este módulo permítelle escoller varias opcións do modo de traballar do rato. O dispositivo de apuntamento pode ser un rato, bóla ou outro soporte físico que desempeñe funcións similares.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
gl: &Xeral

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
gl: Se vostede é zurdo, quizais prefira trocar os botóns esquerdo e dereito do dispositivo de apuntar escollendo a opción «zurdo». Se o dispositivo de apuntar ten máis de dous botóns, só os botóns esquerdo e dereito se verán afectados por esta opción. Por exemplo, cun rato de tres botóns, o botón central non se ve afectado.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
gl: Orde dos botóns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
gl: &Destro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
gl: &Zurdo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
gl: Cambiar a dirección do desprazamento da roda do rato ou dos botóns cuarto e quinto do rato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
gl: In&verter a dirección do desprazamento.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
gl: Avanzado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
gl: Aceleración do punteiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
gl: Tolerancia do rato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
gl: Intervalo de duplo-clic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
gl: Tempo de comezo do arrastre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
gl: Distancia do comezo do arrastre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
gl: Desprazamento da roda do rato:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
gl: <p>Esta opción permítelle cambiar a relación existente entre o movemento do punteiro na pantalla e o movemento do dispositivo no espazo físico (calquera dispositivo de apuntamento).</p><p>Un valor alto de aceleración causará movementos grandes do punteiro do rato na pantalla incluso cando só faga un movemento pequeno co dispositivo físico. Os valores moi altos poden causar un control difícil do rato.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
gl: <p>A tolerancia é a distancia mínima que debe percorrer o punteiro na pantalla antes de que a aceleración faga efecto. Se o movemento é menor que o valor da tolerancia, a aceleración adquirida será de 1X;</p><p>así, cando faga movementos pequenos co dispositivo físico, non haberá aceleración e facilitarase o control do rato en espazos pequenos. Con movementos máis longos do dispositivo físico, vostede poderá mover o punteiro rapidamente a distintas áreas da pantalla.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
gl: O intervalo de duplo-clic é o tempo máximo (en milisegundos) entre dúas pulsacións do rato no que se interpreta a acción como un duplo-clic. Se a segunda pulsación acontece despois do intervalo de tempo escollido, non se recoñece a acción como un duplo-clic, senón como pulsacións separadas.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
gl:  ms

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
gl: Se vostede preme co rato (p.ex. nun editor multi-liña) e comeza a mover o rato co botón premido dentro do tempo de inicio do arrastre, iniciarase unha operación de arrastre.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
gl: Se preme co rato e comeza a movelo sen soltar o botón, fará un arrastre se sobrepasa a distancia de comezo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
gl: Se usa a roda dun rato, este valor determina o número de liñas que despraza con cada movemento da roda. Lembre que se este número excede o das liñas visíbeis, ignorarase e o movemento da roda tratarase como un desprazamento de páxina.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, MouseNavigation)
en: Keyboard Navigation
gl: Navegación co teclado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
gl: &Mover o rato co teclado (usando o teclado numérico).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
gl: Retardo da &aceleración:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
gl: Intervalo de &repetición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
gl: &Tempo de aceleración:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
gl: Velocidade &máxima:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
gl:  píxeles/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
gl: &Perfil de aceleración:

en: Mouse
gl: Rato

en: (c) 1997 - 2018 Mouse developers
gl: © 1997-2018 Persoas desenvolvedoras de Mouse

en:  pixel |  pixels
gl[0]:  píxel
gl[1]:  píxeles

en:  line |  lines
gl[0]:  liña
gl[1]:  liñas
