kcmkeyboard - en to gl translation catalogue (72 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
gl: Selector de disposición de teclado

en: Switch to Next Keyboard Layout
gl: Cambiar á seguinte disposición de teclado

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
gl: Cambiar á última disposición de teclado

en: Switch keyboard layout to %1
gl: Cambiar a disposición de teclado a %1

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
gl: Vista previa do teclado

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
gl: Visualización da disposición de teclado

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
gl: Produciuse un erro ao cargar a xeometría do teclado. Isto adoita indicar que o modelo seleccionado non é compatíbel cunha disposición ou cunha variante de disposición concretas. O problema ocorrerá tamén probabelmente ao intentar usar esta combinación de modelo, disposición e variante.
    Non se permite obter unha vista previa de disposicións definidas fóra do cartafol de xkb do sistema, e causará esta mensaxe. É posíbel que funcionen ben se se aplican.

[ctx: @title]
en: Key Bindings
gl: Asociacións de teclas

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
gl: Configurar as opcións de teclado.

[ctx: @action:button]
en: Reset
gl: Restabelecer

[ctx: @info accessible]
en: Reset selected options for this group
gl: Restabelecer as opcións seleccionadas deste grupo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected options for this group
gl: Restabelecer as opcións seleccionadas deste grupo.

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
gl: Engadir unha disposición

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
gl: Nome curto da disposición

[ctx: @info]
en: The abbreviated name of the selected layout, which will be displayed in the system tray. You can change this setting yourself.
gl: O nome abreviado da disposición seleccionada, que se amosará na zona de notificacións. Pode cambiar esta opción.

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
gl: Atallo:

[ctx: @action:button]
en: Preview
gl: Vista previa

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
gl: Configurar o cambio…

[ctx: @action:button accessible]
en: Configure Switching
gl: Configurar o cambio

[ctx: @action:button]
en: Key Bindings
gl: Asociacións de teclas

[ctx: @action:button accessible]
en: Key Bindings
gl: Asociacións de teclas

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
gl: Engadir…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
gl: Engadir unha disposición

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
gl: Configurar as disposicións

[ctx: @label:listbox Keyboard model]
en: Model:
gl: Modelo:

[ctx: @label:listbox]
en: NumLock on startup:
gl: Bloq Num ao iniciar:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
gl: Activar

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
gl: Desactivar

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
gl: Non cambiar

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
gl: Repetición de tecla:

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
gl: Repetición de tecla

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
gl: Atraso:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat delay %1
gl: Atraso %1 de repetición de tecla

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
gl: Taxa:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat rate %1
gl: Taxa %1 de repetición de tecla

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: %1 repeats/s
gl: %1 repeticións/s

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: repeats/s
gl: repeticións/s

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
gl: Zona de probas:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
gl: Escriba aquí para probar a configuración.

[ctx: @title:view]
en: Layouts
gl: Disposicións

[ctx: @action:button]
en: Move Up
gl: Subir

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
gl: Subir a disposición %1

[ctx: @action:button]
en: Move Down
gl: Baixar

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout Down
gl: Baixar a disposición %1

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
gl: Vista previa

[ctx: @action:button]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
gl: Retirar a disposición %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Spare layouts:
gl: Disposicións de reserva:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spared main layouts
gl: Número de disposicións de reserva principais

[ctx: @label:textbox completes spinbox, x main layouts]
en: main layouts
gl: disposicións principais

[ctx: @info]
en: You can have up to 4 main layouts, all other layouts are spare. Spare layouts are not included when cycling through the layouts, but can be accessed through the keyboard indicator applet or by setting a custom shortcut.
gl: Pode ter ata 4 disposicións principais, o resto serán de reserva. As disposicións de reserva non se inclúen ao cambiar entre disposicións, pero pode accederse a elas mediante o trebello de indicador de teclado ou definindo un atallo personalizado.

[ctx: @label:group Shortcut to change the keyboard layout. Keep it short]
en: Change layout shortcut:
gl: Atallo de cambio de disposición:

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
gl: ou

[ctx: @title]
en: Configure Switching
gl: Configurar o cambio

[ctx: @title:group]
en: Behavior
gl: Comportamento

[ctx: @label:listbox]
en: Switching layout affects:
gl: Cambiar de disposición afecta a:

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
gl: Todas as xanelas

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
gl: Todas as xanelas do escritorio actual

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
gl: Todas as xanelas da aplicación actual

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
gl: Só a xanela actual

[ctx: @label:checkbox]
en: Show OSD popup on layout change
gl: Amosar un cadro emerxente ao cambiar de disposición.

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
gl: Atallos

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
gl: Cambiar de disposición:

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
gl: Cambiar á última disposición usada:

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
gl: Atallos obsoletos

[ctx: @info]
en: Legacy X11 shortcuts allow finer control of modifier-only shortcuts and have slightly better support on X11 in edge cases. They can also be used on Wayland.<nl/><nl/>Setting these shortcuts will take you to the Key bindings page.
gl: Os atallos obsoletos de X11 permiten un maior control dos atallos con só teclas modificadoras e unha compatibilidade algo mellor con casos peculiares de X11. Tamén poden usarse en Wayland.<nl/> <nl/> Definir estes atallos abrirá a páxina de asociacións de teclas.

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
gl: Símbolos alternativos:

[ctx: @info]
en: Modifier keys can be used to type additional characters, symbols, and diacritical marks.
gl: As teclas modificadoras poden usarse para escribir caracteres, símbolos e marcas adicionais.

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
gl[0]: %1 atallo
gl[1]: %1 atallos

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
gl: Ningún
