plasma-desktop - en to gl translation catalogue (10 entries)

[ctx: @label Axis value]
en: Value
gl: Valor

[ctx: Status of a gamepad button]
en: PRESSED
gl: PREMIDO

[ctx: @label Button state]
en: State
gl: Estado

en: No game controllers found
gl: Non se atoparon mandos.

en: Connect a wired or wireless controller
gl: Conectar un controlador con ou sen fíos

[ctx: @label:textbox]
en: Device:
gl: Dispositivo:

[ctx: @label Visual representation of the axis position for the left axis]
en: Left position:
gl: Posición esquerda:

[ctx: @label Visual representation of the axis position for the right axis]
en: Right position:
gl: Posición dereita:

[ctx: @label Gamepad buttons]
en: Buttons:
gl: Botóns:

[ctx: @label Gamepad axes (sticks)]
en: Axes:
gl: Eixes:
