plasma_applet_trash - en to gl translation catalogue (7 entries)

[ctx: @title the name of the Trash widget]
en: Trash
gl: Lixo

[ctx: @info:status The trash is being emptied]
en: Emptying…
gl: Baleirando…

[ctx: @info:status The trash contains this many items in it]
en: One item | %1 items
gl[0]: Un elemento.
gl[1]: %1 elementos.

[ctx: @info:status The trash is empty]
en: Empty
gl: Baleiro.

[ctx: @action:inmenu Open the trash]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: @action:inmenu Empty the trash]
en: Empty
gl: Baleirar

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash Settings…
gl: Configuración do lixo…
