plasma-desktop - en to he translation catalogue (34 entries)

en: Emoji Selector
he: בורר אמוג׳י

en: (C) 2019 Aleix Pol i Gonzalez
he: (C) 2019 אלש פול י גונזלז

en: Replace an existing instance
he: החלפת עותק קיים

[ctx: @action:button clear emoji history]
en: Clear History
he: פינוי ההיסטוריה

[ctx: @action:button Button to open a menu that lets you choose a skin tone]
en: Skin tone:
he: גוון עור:

[ctx: @title:page All emojis]
en: All
he: הכול

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐️ Neutral
he: 🖐 ניטרלי

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Neutral
he: ניטרלי

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐🏻 Light
he: 🖐🏻 בהיר

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Light
he: בהיר

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐🏼 Medium Light
he: 🖐🏼 בהיר בינוני

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Medium Light
he: בהיר בינוני

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐🏽 Medium
he: 🖐🏽 בינוני

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Medium
he: בינוני

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐🏾 Medium Dark
he: 🖐🏾 כהה בינוני

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Medium Dark
he: כהה בינוני

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: 🖐🏿 Dark
he: 🖐🏿 כהה

[ctx: @action:inmenu Skin Tone]
en: Dark
he: כהה

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Character
he: העתקת תו

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Description
he: העתקת תיאור

[ctx: @label placeholder for empty recent emoji list]
en: No recent Emojis
he: אין אמוג׳י אחרונים

[ctx: @label placeholder for no emoji found in category]
en: No matching emoji found
he: לא נמצא אמוג׳י תואם

[ctx: @info:status passive notification as action feedback, %1 is an emoji]
en: %1 copied to the clipboard
he: %1 הועתק ללוח הגזירים

[ctx: @title page title for Recent Emoji view, and sidebar label for it]
en: Recent
he: אחרונים

[ctx: Emoji Category]
en: Smileys and Emotion
he: חייכנים וסמלי רגש

[ctx: Emoji Category]
en: People and Body
he: אנשים וגוף

[ctx: Emoji Category]
en: Component
he: רכיב

[ctx: Emoji Category]
en: Animals and Nature
he: חיות וטבע

[ctx: Emoji Category]
en: Food and Drink
he: מזון ושתייה

[ctx: Emoji Category]
en: Travel and Places
he: טיול ומקומות

[ctx: Emoji Category]
en: Activities
he: פעילויות

[ctx: Emoji Category]
en: Objects
he: עצמים

[ctx: Emoji Category]
en: Symbols
he: סמלים

[ctx: Emoji Category]
en: Flags
he: דגלים
