kcm_activities5 - en to he translation catalogue (17 entries)

en: Activity Manager
he: מנהל פעילויות

[ctx: @title:window]
en: Activity Settings for %1
he: הגדרת פעילות עבור %1

[ctx: @title:window]
en: Create a New Activity
he: יצירת פעילות חדשה

[ctx: @action:button as in, 'save changes']
en: Save
he: שמירה

[ctx: @label:chooser]
en: Icon:
he: סמל:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
he: שם:

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
he: תיאור:

[ctx: @title:group for checkbox group]
en: While on this activity, allow:
he: בזמן שימוש בפעילות הזאת, לאפשר:

[ctx: @option:check While on activity, allow]
en: Tracking file and app use
he: לעקוב אחר שימוש בקבצים ויישומים

[ctx: @option:check While on activity, allow]
en: Automatically turning off the screen
he: לכבות את המסך אוטומטית

[ctx: @option:check While on activity, allow]
en: Automatically shutting down or sleeping
he: להכניס למצב שינה או לכבות את המחשב

[ctx: @label prefix for keyboard shortcut input button]
en: Shortcut for switching:
he: קיצור מקשים להחלפה:

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete %1 activity
he: מחיקת פעילות %1

[ctx: @action:button Create new Activity]
en: Create New…
he: יצירת חדשה…

[ctx: @title:window]
en: Delete Activity
he: מחיקת פעילות

[ctx: %1 is an activity name]
en: Do you want to delete activity '%1'?
he: למחוק את הפעילות ‚%1’?

[ctx: @action:button in dialog confirms deletion]
en: Delete Activity
he: מחיקת פעילות
