kcm_solid_actions - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Invalid action
hi: अवैध क्रिया

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblDeviceType)
en: Device type:
hi: उपकरण क़िस्म:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblValueName)
en: Value name:
hi: मान नाम:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbValueMatch)
en: Equals
hi: के बराबर है

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbValueMatch)
en: Contains
hi: समाहित करता है

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, LeActionFriendlyName)
en: Action name
hi: क्रिया नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlActionCommand)
en: Command:
hi: आदेश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblActionName)
en: Action name:
hi: क्रिया नाम:

en: (c) 2009, Ben Cooksley
hi: (c) 2009, बेन कूकसले

en: Ben Cooksley
hi: बेन कूकसले

en: Maintainer
hi: मेंटेनर

en: No Action Selected
hi: कोई क्रिया चयनित नहीं

en: Cannot be deleted
hi: मिटाया नहीं जा सकता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbDeleteAction)
en: Remove
hi: हटाएँ
