kcmkclock - en to hne translation catalogue (14 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
hne: इहां आप मन तंत्र के तारीक, दिन, महिना अउ साल ल बदल सकथो .

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
hne: इहां आप मन तंत्र के समय ल बदल सकथो . घंटा, मिनट या सेकन्ड मं किलिक करव फिर जेवनी दे गए ऊपर या नीचे बटन के उपयोग से या नवा मान भर के संबंधित समय बदलव.

en: Unable to contact time server: %1.
hne: समय सर्वर : %1 से जुड़े मं असमर्थ.

en: Can not set date.
hne: तारीक सेट नइ कर सके.

en: Error setting new time zone.
hne: नवा समय छेत्र (टाइम जोन) सेट करे मं गलती.

en: Time zone Error
hne: समय छेत्र गलती

en: KDE Clock Control Module
hne: केडीई घड़ी नियंत्रन माड्यूल

en: (c) 1996 - 2001 Luca Montecchiani
hne: (c) 1996 - 2001 लुका मान्तेचियानी

en: Luca Montecchiani
hne: लुका मान्तेचियानी

en: Original author
hne: मूल लेखक

en: Paul Campbell
hne: पाल कैम्पबेल

en: Current Maintainer
hne: अभी हाल के के मेंटेनर

en: Benjamin Meyer
hne: बेंजामिन मेयर

en: Added NTP support
hne: एनटीपी समर्थन जोड़ दे गे हे
