kcminput - en to hne translation catalogue (34 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
hne: <h1>मुसुवा</h1> ए माड्यूल आप मन ल आप मन के पाइंटिंग औजार जऊन किसम काम करथे ऊंखर विभिन्न विकल्प मन ल चयन के सुविधा देथे . आप मन के पाइंटिंग उपकरन एक मुसुवा, ट्रेकबाल या कोनो अउ हार्डवेयर हो सकथे  जऊन अइसने काम करथे.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
hne: सामान्य (&G)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
hne: बटन क्रम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
hne: जेवनी हाथ वाला (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
hne: डेरी हाथ वाला (&f)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
hne: मुसुवा चकरी के स्क्रालिंग या 4था अउ 5वाँ मुसुवा बटन के दिसा बदलव.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
hne: उलटा स्क्राल दिसा (&v)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
hne: विस्तृत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
hne: सूचक त्वरनः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
hne: सूचक सीमाः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
hne: डबल किलिक अंतरालः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
hne: ड्रेग चालू समयः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
hne: ड्रेग चालू दूरीः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
hne: मुसुवा चकरी स्क्राल करहीः

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
hne: मि.से.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
hne: यदि आप मन मुसुवा से किलिक करथो (जइसन कि बहु-लकीर संपादक में) अउ मुसुवा ल ड्रेग चालू समय के साथ खिसकाथे , एक ड्रेग आपरेसन चालू हो जाथे.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
hne: यदि आप मन मुसुवा से किलिक करथो अउ मुसुवा ल ड्रेग चालू दूरी से जादा खिसकाथें , एक ड्रेग आपरेसन चालू हो जाथे .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
hne: कुंजीपट के साथ सूचक ल खिसकाव (न्यूमेरिक पैड ल उपयोग करके) (&M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
hne: त्वरन देरीः (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
hne: दोहराए के अंतरालः (&e)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
hne: त्वरन समयः (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
hne: सबसे अधिक गतिः (&x)

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
hne: पिक्सेल्स/सेक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
hne: त्वरन प्रोफाइलः (&p)

en: Mouse
hne: मुसुवा

en: Patrick Dowler
hne: पेट्रिक डाउलर

en: Dirk A. Mueller
hne: डिर्क ए. मुलर

en: David Faure
hne: डेविड फारे

en: Bernd Gehrmann
hne: बेर्न्द गेहर्मन

en: Rik Hemsley
hne: रिक हेम्सले

en: Brad Hughes
hne: ब्रेज हजेस

en: Brad Hards
hne: ब्रेड हार्ड्स

en:  pixel |  pixels
hne[0]:  पिक्सेल
hne[1]: पिक्सेल

en:  line |  lines
hne[0]:  पंक्ति
hne[1]: पंक्तियाँ
