kcmkeyboard - en to hr translation catalogue (46 entries)

en: Switch to Next Keyboard Layout
hr: Prebaci na sljedeći raspored tipki

[ctx: layout - variant]
en: %1 - %2
hr: %1 – %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
hr: Dodaj raspored

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
hr: Prečac:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
hr: Natpis:

en: KDE Keyboard Control Module
hr: KDE-ov kontrolni modul za tipkovnicu

en: (c) 2010 Andriy Rysin
hr: © 2010 Andriy Rysin

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
hr: <h1>Tipkovnica</h1> Ovaj kontrolni modul može biti korišten za podešavanje parametara i rasporeda tipkovnice.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
hr: Hardver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
hr: &Model tipkovnice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
hr: Ovdje možete odabrati model tipkovnice. Ova postavka je nezavisna od vašeg rasporeda tipkovnice i odnosi se na „hardverski“ model, tj. način na koji je Vaša tipkovnica proizvedena. Moderne tipkovnice koje dolaze s Vašim računalom većinom imaju dvije dodatne tipke i poznatije su kao modeli s 104 tipke, što bi vjerojatno trebali izabrati ako ne znate točni model vaše tipkovnice.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
hr: Rasporedi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
hr: Ako odaberete pravilo prebacivanja "Program" ili "Prozor", promjena rasporeda tipaka će se odraziti samo na trenutni program ili prozor.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
hr: Pravila prebacivanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
hr: &Globalno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
hr: Ra&dna površina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
hr: &Aplikacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
hr: &Prozor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
hr: Prečaci za prebacivanje rasporeda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
hr: Glavni prečaci:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
hr: Ovo je prečac za promjenu rasporeda koju obrađuje X.org. Dozvoljavaju se samo prečice s tipkama Ctrl, Alt ili Shift.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
hr: Ništa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
hr: Prečaci treće razine:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
hr: Ovo je prečac za promjenu na treću razinu aktivnog rasporeda (ako ga ima) koju obrađuje X.org. Dozvoljavaju se samo prečaci s tipkama Ctrl, Alt ili Shift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
hr: Alternativni prečac:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
hr: Podesi rasporede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
hr: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
hr: Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
hr: Prema vrhu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
hr: Prema dnu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
hr: Rezervni rasporedi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
hr: Broj glavnih rasporeda:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
hr: Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
hr: Podesi opcije tipkovnice

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: layout map name]
en: Map
hr: Preslikavanje

[ctx: variant]
en: Default
hr: Zadano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
hr: Probno područje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
hr: Omogućuje isprobavanje ponavljanje tipkovnice i razinu glasnoće pritiska (samo nemojte zaboraviti primijeniti promjene).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
hr: &Uključi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
hr: Ostavi &nepromijenjeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
hr: &Stopa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
hr: Ako je podržana, ova opcija dozvoljava postavljanje pauze nakon koje će pritisnuta tipka početi generirati znakove. Opcija 'Stopa ponavljanja' kontrolira frekvenciju emitiranja ovih znakova.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
hr: Ako je podržana, ova opcija dozvoljava postavljanje stope brzine ponavljanja znakova dok je tipka pritisnuta.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
hr:  ponavljanja/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
hr: &Pauza:
