kcminput 0 - en to hr translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
hr: <h1>Miš</h1> Ovaj vam modul omogućuje podešavanje raznih opcija načina na koje vaš pokazivač funkcionira. Uređaj pokazivača može biti miš, kugla za praćenje ili bilo koji drugi hardver slične namjene.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
hr: &Općenito

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
hr: Ako ste ljevoruki mogli biste željeti zamijeniti funkcije lijeve i desne tipke miša pomoću odabira opcije "Ljevoruk". Ako vaš miš ima više od dvije tipke, ova će opcija utjecati samo na tipke koje funkcioniraju kao lijeva i desna. Na primjer, ako imate miša s tri tipke, funkcioniranje srednje tipke neće biti izmijenjeno.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
hr: Redoslijed tipki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
hr: &Desnoruk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
hr: &Ljevoruk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
hr: Promjena smjera klizanja za kotačić miša ili za četvrtu ili petu tipku miša.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
hr: &Obrni smjer klizanja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
hr: Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
hr: Ubrzavanje pokazivača:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
hr: Prag pokazivača:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
hr: Razdoblje za dvostruki klik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
hr: Vrijeme do početka prevlačenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
hr: Početna udaljenost prevlačenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
hr: Kotačić miša pomiče za:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
hr: <p>Ova opcija omogućuje vam izmjenu omjera između udaljenosti koju pokazivač miša prijeđe na zaslonu i relativne kretnje samog miša ili bilo kojeg uređaja za pokazivanje.</p><p>Velika vrijednost ubrzavanja prouzrokovat će velike pomake pokazivača na zaslonu čak i u slučaju malenih kretnji samog uređaja. Odabir jako velikih vrijednosti može izazvati prebrzo kretanje pokazivača kojim je teško upravljati.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
hr: <p>Prag je najmanja udaljenost koju pokazivač miša mora prijeći na zaslonu prije no što ubrzavanje dobije na učinku. Ako je pomak manji od praga, pokazivač miša pomicat će se kao da je ubrzavanje postavljeno na 1x.</p><p>Na taj način, u slučaju manjih kretnji samim uređajem, ne postoji nikakvo ubrzavanje i postižete veću upravljivost nad pokazivačem. Uz velike kretnje samim uređajem pokazivač možete brzo premjestiti u različite dijelove zaslona.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
hr: Razdoblje za dvostruki klik je najdulje vrijeme koje može proteći između dva klika, a da se oni protumače kao dvostruki klik. Ako drugi put kliknete nakon navedenog razdoblja, tad se klikovi prepoznaju kao dva zasebna klikanja.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
hr:  msek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
hr: Ako kliknete mišem i započnete ga prevlačiti unutar navedenog razdoblja, tad će započeti prevlačenje (npr. s premještanjem odabranog teksta u uređivaču teksta).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
hr: Ako kliknete i pomaknete miša najmanje za navedeni broj točkica, započet će se s prevlačenjem.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
hr: Ako upotrebljavate kotačić miša ova vrijednost određuje broj redaka koji će biti pomaknuti za svaki pomak kotačića. Napomena: Ako je ovaj broj veći od broja vidljivih redaka, zadani broj će biti zanemaren, a pomak kotačića izvodit će kretanje stranicu naprijed i natrag.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
hr: &Pomicanje pokazivača tipkovnicom (pomoću numeričkog dijela)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
hr: &Kašnjenje ubrzavanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
hr: &Razdoblje ponavljanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
hr: &Vrijeme ubrzavanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
hr: &Najveća brzina:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
hr:  piksela/sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
hr: &Profil ubrzavanja:

en: Mouse
hr: Miš
