desktop_kdebase - en to hsb translation catalogue (40 entries)

en: Calibration
hsb: Kalibracija

en: Next
hsb: Dale

en: Please wait a moment to calculate the precision
hsb: Trochu dočakajće, eksaktnosć so wuliči

en: (usually X)
hsb: (zwjetša X)

en: (usually Y)
hsb: (zwjetša Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
hsb: <qt>Kalibracija móžnosće gratowych ćěrjakow přepruwuje.<br /><br />Prošu pohibujće swój grat po <b>wósce %1 %2</b> na <b>minimalnu</b> poziciju.<br /><br />Stłóčće někajki knefl na graće abo klikńće na tłóčatko 'Dale', zo byšće z přichodnej kročelu pokročowali.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
hsb: <qt>Kalibracija móžnosće gratowych ćěrjakow přepruwuje.<br /><br />Prošu pohibujće swój grat po <b>wósce %1 %2</b> na <b>srjedźansku</b> poziciju.<br /><br />Stłóčće někajki knefl na graće abo klikńće na tłóčatko 'Dale', zo byšće z přichodnej kročelu pokročowali.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
hsb: <qt>Kalibracija móžnosće gratowych ćěrjakow přepruwuje.<br /><br />Prošu pohibujće swój grat po <b>wósce %1 %2</b> na <b>maksimalnu</b> poziciju.<br /><br />Stłóčće někajki knefl na graće abo klikńće na tłóčatko 'Dale', zo byšće z přichodnej kročelu pokročowali.</qt>

en: Communication Error
hsb: Zmylk komunikacije

en: You have successfully calibrated your device
hsb: Sće swój grat wuspěšnje kalibrěrowali.

en: Calibration Success
hsb: Wuspěšna kalibracija

en: Value Axis %1: %2
hsb: Hódnota na wosce %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
hsb: Podaty grat %1 njehodźi so wočinić: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
hsb: Podaty grat %1 njeje joystick.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
hsb: Njemóžach kernelowu wersiju za joystickowy grat %1 zwěsćić: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
hsb: Runje wužiwana wersija kerneloweho ćěrjaka (%1.%2.%3) njej identiska z tej, za kotruž bu tutón modul kompilowany (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
hsb: Njemóžach zwěsćić, kelko kneflow ma Joystickowy grat %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
hsb: Njemóžach zwěsćić, kelko wóskow ma Joystickowy grat %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
hsb: Njemóžach kalibraciske hódnoty zwěsćić za Joystickowy grat %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
hsb: Njemóžach kalibraciske hódnoty wobchować za Joystickowy grat %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
hsb: Njemóžach kalibraciske hódnoty inicializować za Joystickowy grat %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
hsb: Njemóžach kalibraciske hódnoty nałožić na Joystickowy grat %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
hsb: Nutřkowny zmylk - njznaty kod %1

en: KDE Joystick Control Module
hsb: KDE-modul za kontrolowanje joysticka

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
hsb: <h1>Joystick</h1>Tutón modul pomham Wam zwěsćić, hač Waš joystick korektnje dźěła.<br />Jeli dóstanjeće wopačne hódnoty za wóski, móžeće spytać to z kalibraciju rozrisać.<br />Tutón modul spyta wšitke joysticki pod gratami  /dev/js[0-4] a /dev/input/js[0-4] namakać.<br />Jeli maće hinaši grat, zapodajće jón do kašćika.<br />Lisćina kneflow pokazuje staw kneflow za Waš joystick, lisćina wóskow tuchwilnu hódnotu za wšě wóski.<br />Kedźbu: Tuchwilny linuxowy ćěrjak (kernel 2.4, 2.6) namaka awtomatisce jenož<ul><li>2-wóskowy, 4-kneflowy joystick</li><li>3-wóskowy, 4-kneflowy joystick</li><li>4-wóskowy, 4-kneflowy joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digitalne' joysticki</li></ul>(Nadrobnosće namakaće w linuxowych žórłach pod Documentation/input/joystick.txt)

en: Device:
hsb: Grat:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
hsb: Pozicija:

en: Show trace
hsb: Slěd pokazać

en: PRESSED
hsb: STŁÓČENY

en: Buttons:
hsb: Knefle:

en: State
hsb: Staw

en: Axes:
hsb: Wóski:

en: Value
hsb: Hódnota

en: Calibrate
hsb: Kalibrěrować

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
hsb: Na tutym kompjuteru njejsym žadyn joystick namakał.<br/>Pytało je so pod /dev/js[0-4] a /dev/input/js[0-4]<br/> Jeli wěsće, zo je joystick přizamknjeny, zapodajće prošu korektnu gratowu dataju.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
hsb: Podate mjeno za grat njeje korektne (njewobsahuje /dev).
    Prošu wubjerće grat z lisćiny abo
    zapodajće mjeno gratoweje dataje kaž /dev/js0.

en: Unknown Device
hsb: Njeznaty grat

en: Device Error
hsb: Gratowy zmylk

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
hsb: <qt>Kalibracija dokładnosć přepruwuje<br/><br/><b>Prošu pohibajće wšitke wóski do srjedźanskeje pozicije a potom so joysticka njedótkajće.</b><br/><br/>Klikńće na OK, zo byšće z kalibraciju započeli.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
hsb: Wšitke kalibraciske hódnoty za joystickowy grat %1 su restawrowane.
