plasma-desktop - en to hsb translation catalogue (30 entries)

en: General
hsb: Powšitkownje

en: Remove from Favorites
hsb: Z zapołožkow wumazać

en: Add to Favorites
hsb: K zapołožkam dodać

en: On All Activities
hsb: Pola wšěch aktiwitow

en: On the Current Activity
hsb: Pola tuchwilneje aktiwity

en: Show in Favorites
hsb: Mjez najlubšimi pokazować

en: Icon:
hsb: Piktogram:

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
hsb: Wubrać…

en: Always sort applications alphabetically
hsb: Aplikacije přeco alfabetisce sortěrować

en: Show favorites:
hsb: Najlubše pokazać:

[ctx: Part of a sentence: 'Show favorites in a grid']
en: In a grid
hsb: W rastru

[ctx: Part of a sentence: 'Show favorites in a list']
en: In a list
hsb: Jako lisćinu

en: Show other applications:
hsb: Druhe aplikacije pokazać:

[ctx: Part of a sentence: 'Show other applications in a grid']
en: In a grid
hsb: W rastru

[ctx: Part of a sentence: 'Show other applications in a list']
en: In a list
hsb: Jako lisćinu

en: Show buttons for:
hsb: Knefle pokazać za:

en: Power
hsb: Milinu

en: Session
hsb: Posedźenje

en: Power and session
hsb: Milinu a posedźenje

en: Show action button captions
hsb: Napisma akcijowych kneflow pokazać

en: Applications
hsb: Aplikacije

en: Places
hsb: Městna

en: Keep Open
hsb: Wočinjene wostajić

en: Edit Applications…
hsb: Aplikacije wobdźěłać…

en: Grid with %1 rows, %2 columns
hsb: Raster z %1 linkami a %2 stołpikami

en: Leave
hsb: Wopušćić

en: More
hsb: Wjace

[ctx: category in Places sidebar]
en: Computer
hsb: Kompjuter

[ctx: category in Places sidebar]
en: History
hsb: Předchadne

[ctx: category in Places sidebar]
en: Frequently Used
hsb: Husto wužiwane
