KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (42 entries)

en: Calibration
hu: Kalibrálás

en: Next
hu: Következő

en: Please wait a moment to calculate the precision
hu: Egy kis türelmet kérek, a precizitás meghatározása folyik

en: (usually X)
hu: (általában X)

en: (usually Y)
hu: (általában Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
hu: <qt>A program megpróbálja meghatározni az eszköz értéktartományát.<br /><br />Kérem mozgassa a botkormányt az <b>%1 %2 tengely</b> mentén a <b>minimális</b> pozícióba.<br /><br />A továbblépéshez ebben a helyzetben nyomja meg bármelyik gombot az eszközön vagy kattintson a 'Tovább' gombra.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
hu: <qt>A program megpróbálja meghatározni az eszköz értéktartományát.<br /><br />Kérem mozgassa a botkormányt az <b>%1 %2 tengely</b> mentén a <b>középső</b> pozícióba.<br /><br />A továbblépéshez ebben a helyzetben nyomja meg bármelyik gombot az eszközön vagy kattintson a 'Tovább' gombra.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
hu: <qt>A program megpróbálja meghatározni az eszköz értéktartományát.<br /><br />Kérem mozgassa a botkormányt az <b>%1 %2 tengely</b> mentén a <b>maximális</b> pozícióba.<br /><br />A továbblépéshez ebben a helyzetben nyomja meg bármelyik gombot az eszközön vagy kattintson a 'Tovább' gombra.</qt>

en: Communication Error
hu: Kommunikációs hiba történt

en: You have successfully calibrated your device
hu: Sikerült beállítani a botkormányt

en: Calibration Success
hu: A kalibrálás sikerült!

en: Value Axis %1: %2
hu: %1 tengely: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
hu: A megadott eszközt (%1) nem sikerült megnyitni: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
hu: A megadott eszköz (%1) nem botkormány.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
hu: Nem sikerült meghatározni a meghajtó verziószámát a(z) %1 botkormány-eszköznél: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
hu: Az aktuális meghajtó verziószáma (%1.%2.%3) nem egyezik meg azzal, amelyikhez a modult fordították (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
hu: Nem sikerült lekérdezni a gombok számát a(z) %1 botkormány-eszköznél: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
hu: Nem sikerült lekérdezni a tengelyek számát a(z) %1 botkormány-eszköznél: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
hu: Nem sikerült lekérdezni a kalibrációs értékeket a(z) %1 botkormány-eszköznél: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
hu: Nem sikerült visszaállítani a kalibrációs értékeket a(z) %1 botkormány-eszköznél: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
hu: Nem sikerült inicializálni a kalibrációs értékeket a(z) %1 botkormány-eszköznél: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
hu: Nem sikerült érvényesíteni a kalibrációs értékeket a(z) %1 botkormány-eszköznél: %2

en: internal error - code %1 unknown
hu: belső hiba - a kód ismeretlen (%1)

en: KDE Joystick Control Module
hu: KDE botkormánybeállító modul

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
hu: KDE rendszer beállítómodul botkormányok teszteléséhez

en: (c) 2004, Martin Koller
hu: (c) Martin Koller, 2004.

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
hu: <h1>Botkormány</h1>Ebben a modulban botkormányok finombeállítását lehet elvégezni.<br />Ha a botkormány nem pontosan működik, a kalibrálás elvégzésével megszüntethetők a kezelési problémák.<br />A modul megpróbálja detektálni a csatlakoztatott botkormányokat a /dev/js[0-4] és /dev/input/js[0-4] eszközök leellenőrzésével.<br />Ha más eszközkezelőt használ, írja be annak nevét a kombinált listába.<br />A Gombok feliratú listában látható a gombok állapota, a Tengelyek listában a pozíció pillanatnyi értéke az egyes tengelyek mentén.<br />Megjegyzés: a jelenlegi linuxos meghajtó (2.4-es és 2.6-os verziók) csak ezeket tudja kezelni:<ul><li>2 tengelyű, 4 gombos</li><li>3 tengelyű, 4 gombos</li><li>4 tengelyű, 4 gombos</li><li>Saitek Cyborg (digitális)</li></ul>(További részletek a Linux forráskód source/Documentation/input/joystick.txt dokumentációs fájljában találhatók)

en: Device:
hu: Eszköz:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
hu: Pozíció:

en: Show trace
hu: Nyomvonal húzása

en: PRESSED
hu: MEGNYOMVA

en: Buttons:
hu: Gombok:

en: State
hu: Állapot

en: Axes:
hu: Tengelyek:

en: Value
hu: Érték

en: Calibrate
hu: Kalibrálás

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
hu: Egy támogatott botkormányt sem sikerült felismerni.<br />Az ellenőrzés a /dev/js[0-4] és /dev/input/js[0-4] eszközökre terjed ki.<br />Ha más eszközfájlt szeretne használni, írja be annak nevét.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
hu: A megadott eszköznév érvénytelen (nem /dev-vel kezdődik).
    Válasszon egy nevet a listából vagy
    írja be a pontos nevet (pl. /dev/js0).

en: Unknown Device
hu: Ismeretlen eszköz

en: Device Error
hu: Eszközhiba

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
hu: <qt>A kalibrálás során a program ellenőrzi az eszköz precizitását.<br /><br /><b>Mozgassa az összes tengely mentén középső pozícióba a botkormányt és engedje el.</b><br /><br />Kattintson az OK gombra a kalibrálás megkezdéséhez.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
hu: Sikerült visszaállítani a kalibrálási értékeket ennél a botkormánynál: %1.
