plasma-desktop - en to ia translation catalogue (9 entries)

en: Plasma QtQuick Settings
ia: Preferentias de Plasma QtQuick

en: Configure Plasma QtQuick Settings
ia: Configura Preferentias de  Plasma QtQuick

en: Maintainer
ia: Mantenitor

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: These settings adjust the QtQuick settings used by Plasma. Only adjust if you know what you are doing.
ia: iste preferentias adapta le preferentias de QtQuick usate per Plasma. Solmente adapta si tu sape lo que tu es facente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rendering Backend:
ia: Retro administration de rendition (rendering):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GL Core Profile:
ia: Profilo de nucleo GL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Render Loop:
ia: Anello de rendition:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Threaded
ia: Threaded (ampliate con topicos)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceGlCoreProfile)
en: Force
ia: Fortia
