plasma-desktop - en to ia translation catalogue (5 entries)

en: No touchscreens found
ia: Necun schermos tactile trovate

en: Connect an external touchscreen
ia: Connecte un touchpad (pannello tactile) externe

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
ia: Dispositivo:

en: Enabled:
ia: Habilitate:

en: Target display:
ia: Monstrator objectivo:
