plasma-desktop - en to ia translation catalogue (16 entries)

[ctx: @action:button opens layout chooser %1 is current]
en: Keyboard Layout: %1
ia: Disposition de Claviero: %1

[ctx: @info:placeholder in textfield]
en: Username
ia: Nomine de Usator

[ctx: @info:placeholder in textfield]
en: Password
ia: Contrasigno

[ctx: @action:button Accessible name]
en: Log in
ia: Accede

[ctx: @action:button]
en: Log In
ia: Accede

[ctx: @info:status]
en: Caps Lock is on
ia: Caps Lock es active

[ctx: Suspend to disk]
en: Hibernate
ia: Hiberna

[ctx: @action:button Suspend to RAM]
en: Sleep
ia: Dormi

[ctx: @action:button]
en: Restart
ia: Re-Initia

[ctx: @action:button]
en: Shut Down
ia: Arresto (shut down)

[ctx: @action:button For switching to a username and password prompt]
en: Other…
ia: Altere...

[ctx: @info:usagetip]
en: Type in Username and Password
ia: Typa le nomine de usator e le contrasigno

[ctx: @action:button]
en: List Users
ia: Lista usatores

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
ia: Claviero virtual

[ctx: @info:status]
en: Login Failed
ia: Accesso falleva

[ctx: @action:button opens sessions menu %1 is current]
en: Desktop Session: %1
ia: Session de scriptorio: %1
