plasma-desktop - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Primary (default)
id: Utama (default)

en: Portrait
id: Potret

en: Landscape
id: Lanskap

en: Inverted Portrait
id: Potret Terbalik

en: Inverted Landscape
id: Lanskap Terbalik

en: Follow the active screen
id: Ikuti layar yang aktif

en: Fit to Output
id: Pas ke Keluaran

en: Fit Output in tablet
id: Pas Keluaran dalam tablet

en: Custom size
id: Ukuran kustom

en: No drawing tablets found.
id: Tidak ada tablet gambar yang ditemukan.

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
id: Peranti:

en: Target display:
id: Target layar:

en: Orientation:
id: Orientasi:

en: Left-handed mode:
id: Mode tangan kiri:

en: Resize the tablet area
id: Ubah ukuran area tablet

[ctx: @option:check]
en: Lock aspect ratio
id: Kuncu rasio aspek

en: Tool Button 1
id: Tombol Alat 1

en: Tool Button 2
id: Tombol Alat 2

en: Tool Button 3
id: Tombol Alat 3

en: None
id: Nihil

en: Button %1:
id: Tombol %1:
