plasma_applet_pager - en to id translation catalogue (25 entries)

en: General
id: Umum

en: General:
id: Umum:

en: Show application icons on window outlines
id: Tampilkan ikon aplikasi pada garisluar jendela

en: Show only current screen
id: Tampilkan layar saat ini saja

en: Navigation wraps around
id: Navigasi sekitar kemasan

en: Layout:
id: Tataletak:

en: Horizontal
id: Mendatar

en: Vertical
id: Tegak

en: Text display:
id: Tampilan teks:

en: No text
id: Tanpa teks

en: Activity number
id: Jumlah aktivitas

en: Desktop number
id: Jumlah desktop

en: Activity name
id: Nama aktivitas

en: Desktop name
id: Nama desktop

en: Selecting current Activity:
id: Memilih Aktivitas saat ini:

en: Selecting current virtual desktop:
id: Memilih virtual desktop saat ini:

en: Does nothing
id: Jangan lakukan apa-apa

en: Shows the desktop
id: Tampilkan desktop

en: …and %1 other window | …and %1 other windows
id[0]: ...dan %1 jendela lain
id[1]: ...dan %1 jendela lainnya

en: %1 Window: | %1 Windows:
id[0]: %1 Jendela:
id[1]: %1 Jendela:

en: %1 Minimized Window: | %1 Minimized Windows:
id[0]: %1 Jendela Dimimalkan:
id[1]: %1 Jendela Dimimalkan:

en: Show Activity Manager…
id: Tampilkan Activity Manager...

en: Add Virtual Desktop
id: Tambahkan Virtual Desktop

en: Remove Virtual Desktop
id: Singkirkan Virtual Desktop

en: Configure Virtual Desktops…
id: Konfigurasi Virtual Desktop...
