plasma-desktop - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Emoji Selector
id: Pemilihan Emoji

en: Replace an existing instance
id: Ganti sebuah instansi yang ada

en: Search
id: Cari

en: Clear History
id: Hapus Histori

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Character
id: Salin Karakter

en: %1 copied to the clipboard
id: %1 disalin ke papan-klip

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Description
id: Salin Deskripsi

en: No recent Emojis
id: Tidak ada Emoji baru-baru ini

en: Recent
id: Baru-baru ini

en: All
id: Semua

en: Categories
id: Kategori

[ctx: Emoji Category]
en: Smileys and Emotion
id: Senyum dan Marah

[ctx: Emoji Category]
en: People and Body
id: Orang dan Bodi

[ctx: Emoji Category]
en: Component
id: Komponen

[ctx: Emoji Category]
en: Animals and Nature
id: Hewan dan Alam

[ctx: Emoji Category]
en: Food and Drink
id: Makanan dan Minuman

[ctx: Emoji Category]
en: Travel and Places
id: Travel dan Wisata

[ctx: Emoji Category]
en: Activities
id: Aktivitas

[ctx: Emoji Category]
en: Objects
id: Obyek

[ctx: Emoji Category]
en: Symbols
id: Simbol

[ctx: Emoji Category]
en: Flags
id: Bendera
