plasma-desktop - en to ie translation catalogue (8 entries)

[ctx: a verb]
en: Open
ie: Aperter

[ctx: a verb]
en: Empty
ie: Vacuar

en: Trash Settings…
ie: Parametres del Paper-corb...

en: Trash
    Empty
ie: Paper-corb
    Vacui

en: Trash
    One item | Trash
     %1 items
ie[0]: Paper-corb
    Ún element
ie[1]: Paper-corb
    %1 elementes

en: Trash
ie: Paper-corb

en: Empty
ie: Vacui

en: One item | %1 items
ie[0]: Ún element
ie[1]: %1 elementes
