plasma-desktop - en to is translation catalogue (14 entries)

[ctx: @title:group prefix for radiobutton group]
en: Position on screen:
is: Staðsetning á skjá:

[ctx: @option:check Position on top of screen]
en: Top
is: Efst

[ctx: @option:check Position in center of screen]
en: Center
is: Miðja

[ctx: @label prefix for checkbutton]
en: Activation:
is: Virkjun:

[ctx: @option:check]
en: Activate when pressing any key on the desktop
is: Virkja þegar ýtt er á einhvern lykil á skjáborðinu

[ctx: @title:group prefix for radiobutton group]
en: History:
is: Ferill:

[ctx: @option:radio History is disabled]
en: Disabled
is: Óvirkt

[ctx: @option:radio The thing being enabled is search history]
en: Enable suggestions
is: Virkja tillögur

[ctx: @option:radio The thing being enabled is search history]
en: Enable auto-complete
is: Kveikja á sjálfvirkri útfyllingingu

[ctx: @action:button]
en: Clear History…
is: Hreinsa feril...

[ctx: @item:inmenu delete krunner history for all activities]
en: For all activities
is: Fyrir allar athafnir

[ctx: @item:inmenu delete krunner history for this activity]
en: For activity "%1"
is: Fyrir athöfnina "%1"

[ctx: @label]
en: Plugins:
is: Viðbætur:

[ctx: @action:button]
en: Configure Enabled Search Plugins…
is: Grunnstilla virkar leitarviðbætur...
