plasma-desktop - en to is translation catalogue (6 entries)

en: Automatic
is: Sjálfvirkt

[ctx: @info:status placeholdermessage text]
en: No touchscreens found
is: Engir snertiskjáir fundust

[ctx: @info:usagetip placeholdermessage explanation]
en: Connect an external touchscreen
is: Tengja utanáliggjandi snertiskjá

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
is: Tæki:

[ctx: @option:check prefix touchscreen device is enabled]
en: Enabled:
is: Virkt:

[ctx: @label:listbox this is a compound noun]
en: Target display:
is: Markskjár:
