plasma-desktop - en to is translation catalogue (7 entries)

[ctx: @action:inmenu removes widget]
en: Remove
is: Fjarlægja

[ctx: @action:inmenu opens widget config dialog]
en: Configure…
is: Grunnstilla…

[ctx: @action:inmenu opens widget alternatives explorer]
en: Show Alternatives…
is: Sýna aðra valkosti…

[ctx: @label:spinbox]
en: Spacer width
is: Breidd bils

[ctx: @option:check Whether to allow a spacer widget to fill available space]
en: Flexible size
is: Sveigjanleg stærð

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for entering Panel edit mode click area]
en: Open Panel configuration ui
is: Opna stillingaviðmót skjáborðsstiku

[ctx: @action:button opens widget explorer]
en: Add Widgets…
is: Bæta við skjágræjum…
