plasma_applet_showdesktop - en to is translation catalogue (9 entries)

[ctx: @label Accessible name]
en: Minimize All Applet Active Indicator
is: Fela öll-smáforrit-virk vísir

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Restore Windows
is: Endurheimta glugga

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Minimize All Windows
is: Fela alla glugga

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Restores the previously minimized windows
is: Endurheimtir falda glugga

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Shows the Desktop by minimizing all windows
is: Sýnir skjáborðið með því að fela alla glugga

[ctx: @action:button]
en: Peek at Desktop
is: Kíkja á skjáborð

[ctx: @action:button]
en: Stop Peeking at Desktop
is: Hætta að kíkja á skjáborð

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves windows back to their original positions
is: Færir glugga aftur í upprunalega stöðu

[ctx: @info:tooltip]
en: Temporarily shows the desktop by moving windows away
is: Sýnir skjáborðið í smástund með því að færa frá opna glugga
