plasma_applet_trash - en to is translation catalogue (7 entries)

[ctx: @title the name of the Trash widget]
en: Trash
is: Rusl

[ctx: @info:status The trash is being emptied]
en: Emptying…
is: Tæmi ruslið…

[ctx: @info:status The trash contains this many items in it]
en: One item | %1 items
is[0]: Einn hlutur
is[1]: %1 hlutir

[ctx: @info:status The trash is empty]
en: Empty
is: Tómt

[ctx: @action:inmenu Open the trash]
en: Open
is: Opna

[ctx: @action:inmenu Empty the trash]
en: Empty
is: Tæma

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash Settings…
is: Stillingar rusls...
