plasma_applet_trash - en to it translation catalogue (8 entries)

[ctx: a verb]
en: Open
it: Apri

[ctx: a verb]
en: Empty
it: Svuota

en: Trash Settings…
it: Impostazioni del cestino…

en: Trash
    Empty
it: Cestino
    Vuoto

en: Trash
    One item | Trash
     %1 items
it[0]: Cestino
    Un oggetto
it[1]: Cestino
    %1 oggetti

en: Trash
it: Cestino

en: Empty
it: Svuota

en: One item | %1 items
it[0]: Un oggetto
it[1]: %1 oggetti
