plasma_applet_showdesktop - en to it translation catalogue (9 entries)

[ctx: @label Accessible name]
en: Minimize All Applet Active Indicator
it: Minimizza l'indicatore di tutte le applet attive

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Restore Windows
it: Ripristina le finestre

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Minimize All Windows
it: Minimizza tutte le finestre

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Restores the previously minimized windows
it: Ripristina le finestre precedentemente minimizzate

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Shows the Desktop by minimizing all windows
it: Mostra il desktop minimizzando tutte le finestre

[ctx: @action:button]
en: Peek at Desktop
it: Dai un'occhiata al desktop

[ctx: @action:button]
en: Stop Peeking at Desktop
it: Dai un'occhiata al desktop

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves windows back to their original positions
it: Riporta le finestre nelle posizioni originali

[ctx: @info:tooltip]
en: Temporarily shows the desktop by moving windows away
it: Mostra temporaneamente il desktop allontanando le finestre
