plasma-desktop - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Automatic
it: Automatico

[ctx: @info:status placeholdermessage text]
en: No touchscreens found
it: Nessuno schermo tattile trovato

[ctx: @info:usagetip placeholdermessage explanation]
en: Connect an external touchscreen
it: Connetti uno schermo tattile esterno

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
it: Dispositivo:

[ctx: @option:check prefix touchscreen device is enabled]
en: Enabled:
it: Abilitato:

[ctx: @label:listbox this is a compound noun]
en: Target display:
it: Schermo di destinazione:
