plasma-desktop - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Portrait
ja: 縦

en: Landscape
ja: 横

en: Inverted Portrait
ja: 縦 (反転)

en: Inverted Landscape
ja: 横 (反転)

en: No drawing tablets found
ja: お絵描きタブレットが見つかりません

en: Connect a drawing tablet
ja: お絵描きタブレットを接続してください

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
ja: デバイス:

en: Orientation:
ja: 向き:

en: Resize the tablet area
ja: タブレットエリアのサイズを変更

[ctx: @option:check]
en: Lock aspect ratio
ja: アスペクト比を固定

[ctx: @label:listbox The pad we are configuring]
en: Pad:
ja: パッド:

en: None
ja: なし
