plasma-desktop - en to ka translation catalogue (40 entries)

en: Calibration
ka: კალიბრაცია

en: Next
ka: შემდეგი

en: Please wait a moment to calculate the precision
ka: მიმდინარეობს სიზუსტის გამოთვლა. მოითმინეთ

en: (usually X)
ka: (ჩვეულებრივ X)

en: (usually Y)
ka: (ჩვეულებრივ Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ka: <qt>კალიბრაცია აპირებს თქვენი მოწყობილობის მნიშვნელობების დიაპაზონები შეამოწმოს. <br /><br />გადაიტანეთ <b>ღერძი %1 %2</b> თქვენს მოწყობილობაზე <b>მინიმალურ<b> პოზიციაში</b>.<br /><br /> შემდეგ ნაბიჯზე გადასასვლელად ამ მოწყობილობის ნებისმიერ ღილაკს ან 'შემდეგი' ღილაკს დააწექით.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ka: <qt>კალიბრაცია აპირებს თქვენი მოწყობილობის მნიშვნელობების დიაპაზონები შეამოწმოს. <br /><br />გადაიტანეთ <b>ღერძი %1 %2</b> თქვენს მოწყობილობაზე <b>ცენტრალურ<b> პოზიციაში</b>.<br /><br /> შემდეგ ნაბიჯზე გადასასვლელად ამ მოწყობილობის ნებისმიერ ღილაკს ან 'შემდეგი' ღილაკს დააწექით.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ka: <qt>კალიბრაცია აპირებს თქვენი მოწყობილობის მნიშვნელობების დიაპაზონები შეამოწმოს. <br /><br />გადაიტანეთ <b>ღერძი %1 %2</b> თქვენს მოწყობილობაზე <b>მაქსიმალურ<b> პოზიციაში</b>.<br /><br /> შემდეგ ნაბიჯზე გადასასვლელად ამ მოწყობილობის ნებისმიერ ღილაკს ან 'შემდეგი' ღილაკს დააწექით.</qt>

en: Communication Error
ka: კომუნიკაციის შეცდომა

en: You have successfully calibrated your device
ka: თქვენი მოწყობილობის კალიბრაცია წარამატებულია

en: Calibration Success
ka: კალიბრაცია წარმატებულია

en: Value Axis %1: %2
ka: მნიშვნელობის ღერძი %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
ka: მითითებული მოწყობილობის (%1) გახსნის შეცდომა: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
ka: მითითებული მოწყობილობა %1 ჯოისტიკი არაა.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
ka: შეცდომა ჯოისტიკის მოწყობილობისთვის (%1) ბირთვის დრაივერის ვერსიის მიღებისას: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
ka: ამჟამად გაშვებული ბირთვის დრაივერის ვერსია(%1.%2.%3) ის არაა, რომლითაც ეს მოდული იქნა აგებული (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
ka: ჯოისტიკის მოწყობილობის (%1) ღილაკების რაოდენობის მიღების შეცდომა: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
ka: ჯოისტიკის მოწყობილობის (%1) ღერძების რაოდენობის მიღების შეცდომა: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
ka: ჯოისტიკის მოწყობილობის (%1) კალიბრაციის მნიშვნელობების მიღების შეცდომა: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
ka: ჯოისტიკის მოწყობილობის (%1) კალიბრაციის მნიშვნელობების აღდგენის შეცდომა: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
ka: ჯოისტიკის მოწყობილობის (%1) კალიბრაციის მნიშვნელობების ინიციალიზაციის შეცდომა: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
ka: ჯოისტიკის მოწყობილობის (%1) კალიბრაციის მნიშვნელობების გადატარების შეცდომა: %2

en: internal error - code %1 unknown
ka: შიდა შეცდომა - კოდი %1 უცნობია

en: KDE Joystick Control Module
ka: KDE -ის ჯოისტიკის კონტროლის მოდული

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
ka: KDE -ის სისტემის მორგების მოდული ჯოისტიკების დასატესტად

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
ka: <h1>ჯოისტიკი</h1> ეს მოდული დაგეხმარებათ დაადგინოთ, სწორად მუშაობს ჯოისტიკი, თუ არა. <br/>თუ ის გაწვდით ღერძების არასწორ მნიშვნელობას, ეს კალიბრაციით შეგიძლიათ, გაასწოროთ.<br />ეს მოდული ეცდება, ყველა ჯოისტიკის მოწყობილობა აღმოაჩინოს, /dev/js[0-4] და /dev/input/js[0-4] მოწყობილობების მოსინჯვით <br />თუ თქვენს ჯოისტიკს სხვა სახელი აქვს, ის შეგიძლიათ შესაბამის ველში შეიყვანოთ. <br /> ღილაკების სია ჯოისტიკზე არსებული ღილაკების მდგომარეობას გაჩვენებთ, ღერძების სიაში კი ღერძების მიმდინარე მნიშვნელობებს დაინახავთ. <br /> შენიშვნა: მიმდინარე ლინუქსის დრაივერს (2.4 და 2.6 ვერსია) მხოლოდ <ul><li>2-ღერძიანი, 4 ღილაკიანი ჯოისტიკის</li></li>3-ღერძიანი, 4-ღილაკიანი ჯოისტიკის </li><li>4-ღილაკიანი 4-ღერძიანი ჯოისტიკის </li><li>Saitek Cybork-ის 'ციფრული' ჯოისტიკების</li></ul> მხარდაჭერა გააჩნია. მეტი იფნრომციისთვის იხილეთ Documentation/input/joystick.txt ბირთვის კოდში

en: Device:
ka: მოწყობილობა:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
ka: მდებარეობა:

en: Show trace
ka: ტრეისის ჩვენება

en: PRESSED
ka: დაწოლილი

en: Buttons:
ka: ღილაკები:

en: Axes:
ka: ღერძები:

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Calibrate
ka: კალიბრაცია

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
ka: ამ კომპიუტერზე ჯოისტიკის მოწყობილობები ავტომატურად ვერ ვიპოვე.<br />შევამოწმე /dev/js[0-4] და /dev/input/js[0-4]<br />თუ იმაში, რომ ერთ-ერთი შეერთებულია, დარწმუნებული ბრძანდებით, მოწყობილობის ფაილი შეგიძლიათ ხელით მიუთითოთ.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
ka: მითითებული მოწყობილობის სახელი არასწორია (არ შეიცავს /dev).
    აირჩიეთ მოწყობილობა სიიდან ან შეიყვანეთ
    მოწყობილობის ფაილის სახელი. მაგ: /dev/js0.

en: Unknown Device
ka: უცნობი მოწყობილობა

en: Device Error
ka: მოწყობილობის შეცდომა

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
ka: <qt>კალიბრაცია სიზუსტის შემოწმებას აპირებს.<br /><br /><b>გადმოიტანეთ ყველ ღერძი მათ ცენტრალურ მდებარეობაზე და ამის შემდეგ ჯოისტიკს აღარ შეეხოთ.</b><br /><br />კალიბრაციის დასაწყებად დააწკაპუნეთ OK.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
ka: ჯოისტიკის მოწყობილობისთვის %1 ყველა კალიბრაციის მნიშვნელობა აღდგენილია.
