plasma-desktop - en to ka translation catalogue (26 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
ka: <h1>სესიების მენეჯერი</h1> აქ შეგიძლიათ სესიების მენეჯერის კონფიგურაცია. ეს მოიცავს ისეთ ვარიანტებს, როგორიცაა უნდა დადასტურდეს თუ არა სესიის გასვლა (გასვლა), უნდა აღდგეს თუ არა სესიის ხელახლა სისტემაში შესვლისას და ავტომატურად უნდა დაიხუროს თუ არა კომპიუტერი სესიიდან გასვლის შემდეგ ნაგულისხმევად.

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
ka: სესიების კონტროლის ხელით მორგების ძალაში შესასვლელად საჭიროა სისტემის გადატვირვა.

en: Restart
ka: გადატვირთვა

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
ka: მიკროკოდის დაყენების თავიდან გაშვების მოთხოვნის შეცდომა: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
ka: კომპიუტერის შემდეგი გადატვირთვის შემდეგ თქვენ UEFI-ის მორგების ეკრანზე მოხვდებით.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
ka: კომპიუტერის შემდეგი გადატვირთვის შემდეგ თქვენ მიკროკოდის მორგების ეკრანზე მოხვდებით.

en: Restart Now
ka: ახლა გადატვირთვა

[ctx: @title:group]
en: Logout Screen
ka: გასვლის ეკრანი

en: Show:
ka: ჩვენება:

[ctx: @info]
en: When this setting is turned on, the logout confirmation screen will be shown when you log out, shut down, restart, press the power button, or click on buttons or menu items labeled <interface>Leave…</interface>.
ka: როცა ეს პარამეტრი ჩართულია, გასვლისას დადასტურების ფანჯარას გაჩვენებთ, სადაც შეგიძლიათ გახვიდეთ, გამორთოთ, გადატვირთოთ, დააწვეთ ჩართვის ღილაკს ან დააწკაპუნოთ მენიუს პუნქტებზე, რომლებსაც აწერია <interface>გასვლა…</interface>.

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
ka: სესიის აღდგენა

en: On login, launch apps that were open:
ka: შესვლისას წინა ჯერზე გაშვებული პროგრამების გაშვება:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
ka: ბოლო გასვლისას

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
ka: როცა სესია ხელით იქნა შენახული

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
ka: ღილაკი <interface>სესიის შენახვა</interface> გამოჩნდება <interface>აპლიკაციების გამშვების</interface> მენიუში. როცა მას დააწკაპუნებთ, Plasma დაიმახსოვრებს გახსნილ აპლიკაციებს და მათ შემდეგი შესვლისას იგივე ადგილას გაუშვებს. დააწკაპუნეთ მას კიდევ ერთხელ, რათა ეს აპები შეცვალოთ.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
ka: ცარიელი სესიით დაწყება

en: Ignored applications:
ka: იგნორირებული აპლიკაციები:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
ka: ჩაწერეთ აპების გამშვები ფაილების სახელები აქ (დაშორებული მძიმეებით ან ორწერტილებით. მაგ: 'xterm:konsole' ან 'xterm,console'), რათა გამორიცხოთ ისინი სესიის აღდგენისას გაშვებული აპების სიიდან.

[ctx: @title:group]
en: Firmware
ka: მიკროკოდი

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
ka: შემდეგი გადატვირთვის შემდეგ:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
ka: გადატვირთვისას UEFI-ის მორგების ეკრანზე გადასვლა

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
ka: გადატვირთვისას მიკროკოდის ეკრანზე გადასვლა

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
ka: გასვლის დადასტურება

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
ka: გასვლის ნაგულისხმები ვარიანტი

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
ka: შესვლისას

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
ka: სესიიდან ამოსაღები აპლიკაციები
