plasma-desktop - en to ka translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
ka: თარიღი და დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
ka: თარიღისა და დროის &ავტომატურად დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
ka: &დროის სერვერი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
ka: აქ შეგიძლიათ შეცვალოთ სისტემის თარიღის დღე, თვე და წელი.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
ka: დროის სარტყელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
ka: ადგილობრივი დროის სარტყლის შესაცვლელად, აირჩიეთ თქვენი ტერიტორია ქვემოთ მოცემული სიიდან.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
ka: მიმდინარე ლოკალური დროის სარტყელი:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, tzonesearch)
en: Search…
ka: ძებნა…

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
ka: NTP პროგრამა არ მოიძებნა. თარიღისა და დროის ავტომატური განახლების ჩასართავად დააყენეთ "ntpdate" ან "rdate" ბრძანება .

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
ka: აქ შეგიძლიათ სისტემის დრო შეცვალოთ. დააწკაპუნეთ საათების, წუთების და წამების ველზე, რათა შესაბამისი მნიშვნელობა შეცვალოთ. ან ზემოთ/ქვემოთ ღილაკებით მარჯვენა მხარეს, ან ახალი მნიშვნელობის ხელით შეყვანით.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
ka: მიმდინარე ლოკალური დროის სარტყელი: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
ka: მიმდინარე ლოკალური დროის სარტყელი: %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
ka: დროის საჯარო სერვერები (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
ka: დროის სერვერთან მიერთების პრობლემა: %1.

en: Can not set date.
ka: დროის დაყენების პრობლემა.

en: Error setting new time zone.
ka: დროის ახალი სარტყლის დაყენების შეცდომა.

en: Time zone Error
ka: დროის სარტყელისსეცდომა

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
ka: <h1>თარიღი და დრო </h1> სისტემის პარამეტრების ეს მოდული სისტემის თარიღისა და დროის შესაცვლელად შეგიძლიათ გამოიყენოთ. რადგანაც ამ პარამეტრებს არა მხოლოდ თქვენს მომხმარებელზე, არამედ მთელ სისტემაზე აქვს გავლენა, ამ პარამეტრების შეცვლა მხოლოდ root მომხმარებლით შეგიძლიათ. თუ root-ის პაროლი არ გაქვთ და დრო გასასწორებელია, დაუკავშირდით სისტემურ ადმინისტრატორს.

en: KDE Clock Control Module
ka: KDE-ის საათის კონტროლის მოდული

en: Original author
ka: საწყისი ავტორი

en: Current Maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: Added NTP support
ka: დაემატა NTP-ის მხარდაჭერა

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
ka: <h1>თარიღი და დრო </h1> კონტროლის ეს მოდული სისტემის თარიღისა და დროის შესაცვლელად შეგიძლიათ გამოიყენოთ. რადგანაც ამ პარამეტრებს არა მხოლოდ თქვენს მომხმარებელზე, არამედ მთელ სისტემაზე აქვს გავლენა, ამ პარამეტრების შეცვლა მხოლოდ root მომხმარებლით შეგიძლიათ. თუ root-ის პაროლი არ გაქვთ და დრო გასასწორებელია, დაუკავშირდით სისტემურ ადმინისტრატორს.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
ka: ქმედების ავთენტიკაციის/შესრულების შეცდომა: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
ka: NTP-ის პარამეტრების შეცვლა შეუძლებელია

en: Unable to set current time
ka: მიმდინარე დროის მიღება შეუძლებელია

en: Unable to set timezone
ka: დროის სარტყლის მიღების შეცდომა
